15 Aralık 2018 Cumartesi


Karamollaoğlu: Çiftçiye son darbeyi vurdular


Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 'Çiftçiliği, hayvancılığı, besiciliği öldürdüler. Çiftçiye son darbeyi de vurdular' dedi.

Siirt'te STK ve siyasi parti temsilcileriyle sabah kahvaltısında bir araya gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin politikalarını eleştirdi. Diyarbakır eski milletvekili Altan Tan ve Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın'ın da eşlik ettiği Karamollaoğlu, ülkenin krizde olduğunu belirterek, "Dış politikada çok ciddi gelişmeler var. Dünyayı yeniden şekillendirmek isteyenler var. Herkes bir endişe içerisinde, bazen ülkelerin başına dengesiz insanlar geliyor. Özellikle etkisi fazla olan yani Amerika gibi ülkelerin de başına gelenler oluyor ve işler bir hayli karmaşık oluyor ama bizim sorunların, problemin en başında ekonomi geliyor." şeklinde konuştu.

"İKTİDAR KRİZİ NASIL ÇÖZECEĞİNİ BİLMİYOR"

"Her ne kadar Sayın Cumhurbaşkanı, 'kriz yoktur' diyorsa da kriz kelimesi ülkeye girmiş ve bugünkü halimizi krizden başka tarif edecek başka bir kelime bulamıyoruz" diyen Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

 

"İktidar tam olarak bu sorunu nasıl çözeceğini bilemiyor. İkincisi enflasyon aldı başını gidiyor. İnsanlar kazandıkları para ile geçimlerini sağlayamıyorlar. Şimdi işte son dünkü görüntüleri takip edemedim asgari ücret konusunda hükümet ve sendikalar arasında görüşme var, rakamın ne olacağını bilemiyorum. Ama pek de ümitli değilim hükümetin tavrından. Çünkü, 'para yok' dediği zaman zaten buna karşı verecek bir cevap yoktur. Hükümetin ağırlıklı olarak daha doğrusu hükümet de kalmadı ortada, Cumhurbaşkanın iki dudağı arasında kaldı. Daha doğrusu istediği zaman bakanların kararını bir kararname ile değiştirebilir ve bu imkana sahip."

"ÇİFTÇİLİĞİ, HAYVANCILIĞI, BESİCİLİĞİ ÖLDÜRDÜLER"

Yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle birçok çiftinin üretim yapamaz hale geldiğini söyleyen Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

"Çiftçi zaten öldü son olarak sulama birlikleri de özelleştirildi. Bu çiftçiye vurulan en büyük darbe olduğunu zannediyorum. Devlet çiftçinin üzerinden elektrik faturası ödüyor. Müthiş rakamları vergi olarak alabiliyor. Ondan sonra çiftçiye, 'neden sen buğdayı daha ucuz satmıyorsun' diye tepesinden vurmaya çalışıyor. Çiftçiliği, hayvancılığı, besiciliği öldürdüler. Aldıkları kararlar ile öldürdüler. Ondan sonra da bu iş nasıl oldu diye söylüyorlar. Ben de Allah akıl fikir versin diyorum, hem onlara, hem bize dua ediyorum. Benim bu duamı da bazen ters anlıyorlar. Bize birisi Allah sana akıl fikir versin dese, ben amin derim. Kısaca söylemek gerekirse bu günkü hükümet ekonominin dizginlerini bıraktı, elinden kaçırdı, ekonomiye müdahale edemiyor."

Karamollaoğlu, daha sonra esnafı gezerek sohbet etti, destek istedi.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz