22 Ocak 2018 Pazartesi


Karamollaoğlu: ABD’nin haritasında sadece İsrail’e yer var


Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, Van’da ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu…

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Van il kongresinde önemli açıklamalarda bulundu. Bugün ülke ve İslam âlemi olarak Batı'dan geri kalmalarının tek sebebinin üzerimize düşeni yapmamaktan kaynaklandığını ifade eden Karamollaoğlu, ABD'nin menfaatleri için Ortadoğu'da bulunduğuna dikkat çekti. Karamollaoğlu, “Onların haritasında ne Türkler ne Kürtler ne de Araplar var. Sadece İsrail var. Bunu bilmeden atılan her adım İsrail'in işine yarar” dedi.

Saadet Partisi Doğu ve Güneydoğu'ya yönelik temaslarına Van'la devam etti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Van'da hem partisinin Beyazsaray Düğün Salonu'nda gerçekleşen 6'ıncı Olağan Kongresi'ne katıldı hem de kentte çeşitli temaslarda bulundu. Karamollaoğlu'na Van programında Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez eşlik etti. Kongrede teşkilat mensuplarına hitap eden Karamollaoğlu, ülke ve dünya gündemine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ZEKİ OLDUKLARI İÇİN DEĞİL, ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMADIĞIMIZ İÇİN

Konuşmasına Van'ın kendileri için çok önemli bir şehir olduğunu söyleyerek başlayan Karamollaoğlu, Van eski Belediye Başkanı Fetullah Erbaş'ın Van'a kısa bir zaman diliminde önemli yatırımlar yaptığına dikkat çekti. Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Karamollaoğlu, bu süreçten çıkmak politikaların yetersiz kaldığını söyledi. Batı'nın teknolojik olarak çok ilerde olmasının çok zeki olduklarından dolayı olmadığını kaydeden Karamollaoğlu, “Biz Müslüman alemi olarak üzerimize yapmadığımız için Batı bizden daha ileri” dedi.

KENETLENMELİYİZ

ABD'nin bölgede olmasının tek sebebinin menfaatleri olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “Bunu bilmeden hareket etmek bize yanlış yaptırır. Şimdi ordumuz Afrin'e girmiş. Haritalarda gördüğünüz gibi ABD'nin asıl hedefi BOP'tur bunu iyi bilmek ve idrak etmek lazım. Asıl hedef ise Arz-ı Mev'ud'ur yani Büyük İsrail'indir. Onların haritasında ne Türkler, ne Kürtler, ne Araplar ne başka biri var. Sadece ve sadece İsrail var. Yapılan kör dövüşü görmeden hareket etmek sadece İsrail'in işine yarar. Bu gerçeği hepimizin görmesi lazım! Kenetlenip bu planın önüne geçmeliyiz” diye konuştu.

NE IRAK'TA NE DE SURİYE'DE BİZİ DİNLEMEDİLER

Konuşmasına gündemin en sıcak konusu olan Afrin Harekâtı ile devam eden Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Afrin'in bu hale gelmesinde en büyük hatayı siz yaptınız. ‘Başınız sıkışırsa Esad'a karşı ayaklanın, biz sabah namazı kılar çıkarız. Cuma'yı da Şam'da eda ederiz' diyende sizdiniz. Peki şimdi ne oldu? Şam'ın adı bile geçmiyor. Biz bunları hükümeti kötülemek adına da söylemiyoruz ancak hükümet her söylediği sözün arkasında durabilmelidir. Devlet yönetmek ve devlet adamlığı bunu gerektirir. Irak'ta da endişelerimizi dikkate almadılar, ne oldu 1,5 milyon Iraklı öldü. Suriye'de milyonlarca Suriyeli ülkesinden oldu. Bunun yaklaşık 4 milyonu bizim ülkemizde hayat mücadelesi veriyor.”

ÇOK FAZLA ZİKZAK ÇİZİYORLAR

Herkesin aynı düşünmek zorunda olmadığını ve fikirlerini rahatlıkla paylaşabilmesi gerektiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Birbirimizle dertleşebilmeliyiz. Kutuplaşma ve kamplaşmadan derhal uzaklaşmalıyız. Birlik olmaya mecburuz. Bugün iktidarda bulunan arkadaşlarımızın en büyük sıkıntısı; çok fazla zikzak çizmesidir. Fetö'de mağduriyetlerin olduğunu söylediğimiz için bizi Fetöcükle itham etmeye kalktılar. Ya siz bu adamları yargıya, emniyete yerleştirmediniz mi? ‘Ne istediler de vermedik' demediniz mi? Kendiniz ‘at izi it izine karıştı' demediniz mi? Eee karıştırmayın işte” şeklinde konuştu.

İL BAŞKANI ÖZAY İLHAN: PARTİMİZ YANILMAMIŞTIR YANLIŞA DÜŞMEMİŞTİR

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, yaptığı konuşmada Saadet Partisi'nin zamana ve mekâna göre politika değiştirmediğine dikkat çekerek, “Partimiz Türkiye'nin içerisinden geçtiği her olayda vatandaşlar tarafından sonradan anlaşılsa da hiçbir zaman yanılmamıştır ve yanlışa düşmemiştir. Türkiye'nin hem içerde hem dışarıda bütün politikalarında Saadet Partisi ilk ne dediyse yıllar geçse de aynı yerde durmuştur. Partimiz Van'ın problemleriyle de yakından ilgilenmiştir ve çözümler üretmiştir. Son olarak da Van'ın sorunları ve çözüm yolları adlı bir kitapçık hazırlayarak yaşanabilir bir Van için çözümler üretmiştir” dedi.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz