14 Mayıs 2018 Pazartesi


İyi ki AKP’li değiliz!


Hain!

Münafık!

Fırıldak!

Kuşkusuz bunlar kulağa hiç de hoş gelmeyen suçlamalar!

Herhangi birisi hakkında böyle bir tanımlamada bulunmaktan Rabbimize sığınırız. Bu çirkin söylemler AKP'li dostlarımıza ait! Bu sözler bir kısım AKP'linin diğer AKP'liler için söylemiş oldukları sözler. Herhalde bu tür söylemlerin sahiplerinin yalan söyleyecek halleri yoktur. Yakın çalışma arkadaşları hakkında bir bildikleri vardır ki onlara böyle hitap etmektedirler. Zaten bir bildikleri yok da öyle ulu orta konuşuyorlar ise yaptıkları suçlamaların dönüp kendilerine yapışması kaçınılmazdır. Yani hain dedikleri adam hain değilse bu sıfat kendilerine daha çok yakışacaktır. Yine münafık dedikleri kişilerde böyle bir hâl mevcut değilse o sıfatta dönüp kendilerine yapışacaktır. Son olarak AKP'lerin birbirleri hakkında fırıldak suçlamasını kullandıklarına tanık olmanın hayreti içindeyiz.

Eğer fırıldak dedikleri kişide böyle bir haslet yoksa o zaman bu suçlamada dönüp boyunlarına asılı kalacaktır.

Yani söz konusu sıfatlar her hâlükârda AKP'li dostlarımızla beraber olacaktır.

Hâl böyle olunca da, “İyi ki AKP'li değiliz” diye halimize şükretmekten başka elimizden bir şey gelmiyor.

AKP'li olsak Allah-u âlem biz de benzer suçlamalar ile partili arkadaşlarımıza saldırıyor olacaktık. Aynı partinin mensupları olarak, aynı davanın yolcuları olarak böyle bir duruma düşmek ne kadar kötü!

Şimdi bu insanlar seçimleri kazansalar ne yazar? Seçimleri kazansalar ve Meclis'te arzu ettikleri çoğunluğu elde etmiş olsalar birbirleri hakkındaki kanaatleri değişecek mi? Yani birbirleri hakkında artık hain, münafık, fırıldak gibi söylemleri kullanmayacaklar mı? Kuşkusuz kanaatleri değişmeyecek. Ve şüphesiz benzer söylemleri kullanmaya devam edecekler.

Böyle bir partinin çatısı altında olmadığımız için ne kadar şükretsek azdır.         

Samimi temennimiz AKP'li dostlarımızın da kendilerini bu halden bir an önce kurtarmalarıdır.

Milli Gazete / Zeki Ceyhan

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz