25 Aralık 2017 Pazartesi


İstanbul’da Saadet günü


Saadet Partisi Genel Başkanı temel Karamollaoğlu Kağıthane, Gaziosmanpaşa ve Bağcılar ilçe kongrelerine katıldı...

İktidara yürüyoruz!

Saadet Partisi, 6. Olağan İLÇE Kongreleri'ni hızla gerçekleştiriyor. Bağcılar, Gaziosmanpaşa ve Kağıthane'de gerçekleşen ilçe kongrelerine katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi'nin iktidar olmaya adım adım yürüdüğünü belirtti.

Karamollaoğlu, “6. Olağan Kongreleri gerçekleştiriyoruz. Bu kongreler iktidara yürüdüğümüzü gösteriyor. Biz gerçekten Türkiye'nin sorunlarını çözmek için çaba gösteriyoruz. Bu iktidar problemleri çözemiyor ve artık bu iktidar dikiş tutturamaz” dedi.

Saadet Partisi kongrelerine devam ediyor. Bağcılar, Gaziosmanpaşa ve Kağıthane'de 6. Olağan Kongreleri icra edildi. Kongrelerine katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu teşkilatıyla kucaklaştı, önemli açıklamalarda bulundu.

“MAVİ MARMARA'YA NEDEN SAHİP ÇIKMADINIZ?”

Kudüs konusundaki açıklamalarına değinen Karamollaoğlu, “İktidar İslam ülkelerini topladı ve Doğu Kudüs kararı verdirdi. Sonra Birleşmiş Milletler'e gidip bu kararı kabul ettirmeye çalıştı. Herkes eline almış sopayı, davula vuruyor. ‘Dünya 5ten büyüktür' diyorlar. Ne karar aldın da bunu söylüyorsun? Ne büyükelçiyi çektin ne de Filistin'e uygulanan amabargoyu kaldırabildin. Mavi Marmara ambargoyu delmek için yola çıktı, şehitler verdi. Mavi Marmara'ya neden sahip çıkmadınız? Şimdi mangalda kül bırakmıyorsunuz. 1980 yılında bizim 22 mileltvekili ile Meclis'te gösterdiğimiz duruşu siz bugün gösteremezsiniz. Çünkü gücünüz yok” dedi.

“ASIL PROBLEM KUTUPLAŞMA”

“İşimiz çok zor. Omuzlarımızda büyük bir mesuliyet var. Her şey elimizden kayıyor. Eğer halkımız bu işi ehline vermezse önümüzdeki yıllar bizim için çok badireli olacak” diyen Karamollaoğlu, sürekli dile getirdiği kutuplaşma konusunda uyarılarda bulundu. Karamollaoğlu, “Hep söyledik asıl problem kutuplaşma. Kutuplaşma olursa Türkiye'ye bir saldırı olduğunda nasıl ülkeyi savunacağız? Biz birbirimizin kardeşiyiz. Aileler bölünüyor. Aile içerisinde insanlar birbirine husumetle bakıyor. Bundan daha büyük kötülük olamaz” şeklinde konuştu.

“ARTIK HANGİ POLİTİKAYI İZLEYECEĞİNİZİ ŞAŞIRDINIZ”

Karamollaoğlu, “Türkiye'de bunca problem var ama Avrupa Birliği hâlâ senin medeniyet projen. ABD hâlâ senin müttefikin. Faizci kapitalist sistem hâlâ senin ekonomik sistemin. Bunlarla beraber bir sürü yol denediniz. Artık hangi politikayı izleyeceğinizi şaşırdınız” dedi. Karamollaoğlu, partisinin Diyarbakır'daki gerçekleştirdiği toplantılara da değinerek, “İktidar terör sorununu çetele tutarak çözeceğine inanıyor. Bölge insanıyla kucaklaşmadan, onların derdini dinlemeden bu sorunu çözemezsiniz. Diyarbakır'da üç toplantı yaptık. Bölge halkının sorunlarını dinledik. Bölge halkı artık bu sorunu Saadet Partisi'nin çözeceğine inandı” diye konuştu.

“FETÖ'YE BULAŞMAYAN TEK PARTİ SAADET PARTİSİ'DİR”

Karamollaoğlu, tutukluluğu devam eden Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mustafa Yaman hakkında “Herkes bilir ki FETÖ'ye bulaşmayan tek parti Saadet Partisi'dir. Ama içimizden Mustafa Yaman gibi suçsuz kardeşlerimizi tutuklayarak bize gözdağı vermeye çalışıyorlar” dedi. Sorunu bildiklerini, çözümü anlattıklarını söyleyen Karamollaoğlu, “Bugün Türkiye'de hukuksuzluk var. Adaleti iki şekilde sağlıyorlar. Bir adalet sarayı yapıyorlar, iki hapishane yapıyorlar. Adalet Sarayı yapacağınıza hakimlere, savcılara bağımsızlık verin” ifadelerini kullandı.

“İSRAF VE YOLSUZLUK BUNLARIN KARAKTERİ OLDU”

İsraf ve yolsuzluğun iktidarın simgesi olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “İsraf ve yolsuzluk bunların karakteri oldu. Kadir Topbaş istifa ederken veto ettiği imar planlarından bahsederek istifa etti. Ne yazık ki yolsuzluk ve israf bu hükümetin simgesidir. İstanbul'a ihanet ettik dediler. Dünyanın hiçbir şehri bu kadar yıkıma, değişikliğe uğramadı. Artık İstanbul'da, Ankara'da büyükşehirlerde başkanlığı ellerinde tutamazlar” dedi.

“GELECEK NESİLLERİMİZ YOK OLUYOR”

Konuşmasının devamında Karamollaoğlu, “Gariban köşeye itilirken belli bir kısım zenginleşti. Hükümet şu an sadece ekonomik olarak iyi olduğumuzun algısını oluşturuyor. Ancak bu algı sebebiyle bu hastalık kötüye gidiyor. İşsizliğini giderek daha artmasına, tarımın bitmesinde bu hükümetin politikaları neticesindedir. Bu arkadaşlarımız hep -mış gibi -muş gibi yapıyorlar ama gerçekten atılması gereken adımları atmıyorlar. Eğitimde bina yapmaktan, her sınıfa akıllı tahta koymakla eğitim sorunu çözülmüyor. Her okulun önünde uyuşturucu bataklığı oluştu. Eğer çocuklarımızı okullarda koruyamazsak nerede koruyacağız. Gelecek nesillerimiz yok oluyor” şeklinde konuştu.

“ANAP'IN BAŞINA GELEN BUNLARIN DA BAŞINA GELECEK”

Karamollaoğlu, “1989 seçimleri ANAP'ın sonu oldu. ANAP'ın başına gelen bunların da başına gelecek. İstedikleri tarihte seçim yapsınlar artık pilleri bitti. Şimdi bizimle mücadele edecekler. Bizimle Batı, Amerika da mücadele edecek. Ama biz kararlıyız, sorunları çözeceğiz” diye konuştu. 15 Temmuz sonrasını işaret eden Karamollaoğlu, “Elbette böyle bir darbe sonrasında OHAL ilan edilir. Tez vakitte suçlular yakalanıp OHAL kaldırılır. Ancak OHAL'in ne zaman biteceğine dair bir durum yok” diye konuştu.

“5 MİLYON TON BUĞDAY İTHAL ETTİLER”

Karamollaoğlu, “Şimdi iç politika da zayıfladıkları için kendilerine bir dayanak arıyorlar. Heyheylenmeleri, ayağa kalkıp tavır koymaları, ‘Var mı bana yan bakan?' Tavırları sadece bir algı oluşturma çabasıdır. Heyheylenmek problemlere bir çözüm getirmiyor. İşler heyheylenerek bir çözüme kavuştu mu? Kavuşmadı. Siz şimdi kapitalist sistemi, faizi benimserseniz Türkiye bu halden kurtulamaz. Türkiye tarım ve hayvancılık ülkesi. 5 milyon ton buğday ithal ettiler. 1 milyon büyük bas hayvan ithal ediyorlar. 500 bin küçükbaş ithal ediyorlar. 300 bin ton et ithal ediyorlar. Ama çiftçiye ve hayvancıya destek vermiyorlar. Elin çiftçisine verdiğin parayı ülkendeki çiftçiye ver daha fazla katkı olur” açıklamalarında bulundu.

“YAŞANABİLİR TÜRKİYE'Yİ ÖZLÜYORUZ”

Partisinin Bağcılar İlçe 6. Olağan Kongresi'nde konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ise, “Gerçekleştireceğimiz kongremiz tüm insanlığın hayrına vesile olsun. Bizler yaşanabilir Türkiye'yi özlüyoruz. Öyle yaşanabilir bir Türkiye arzu ediyoruz ki bu ülkede herkes birbirini sevsin, komşuluk ilişkileri zayıf olmasın, insanımız sokağa güvenle çıksın, insanımız çocuğuna iyi bir eğitim vermek için kapı kapı gezmesin, ‘Milli Eğitim'imiz gerçekten milli olsun, çocuklarımıza doğru bir din eğitimi verilsin, kimse inancından, mezhebinden, meşrebinden dolayı ikinci sınıf insan muamelesi görmesin istiyoruz. Bu yüzden Tarık bin Ziyad gibi gemileri yakmaya hazır mısınız? Yaşanabilir bir Türkiye için canla başla çalışmaya var mısınız” dedi.

“MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı seçilen Saadet Partisi Bağcılar İlçe Başkanı Şakir Şahin, “Teşkilatımızla ‘İnanç tekeden süt çıkarır' sözünü kendimize kılavuz edinerek Bağcılar'ın her köşesinde girmedik esnaf, çalmadık kapı, dokunmadık gönül bırakmayacağız. Allah'ın izniyle Milli Görüş belediyeciliğini hayata geçireceğiz” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM NASIL YAPILIR GÖSTERECEĞİZ

Saadet Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı olarak görevine yeniden seçilen Recep Polat da yaptığı konuşmada bizler tüm halkımızı hoşgörü kucaklayacağız Gaziosmanpaşa Belediyesi'ne Saadet sancağı dikmek sureti ile tüm belediyelere kentsel dönüşümün nasıl yapılacağını uygulamalı olarak göstereceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

KAĞITHANE YENİDEN MİLLİ GÖRÜŞ İLE TANIŞACAK

Yeniden ilçe başkanı seçilen Saadet Partisi Kağıthane İlçe Başkanı Halit Özgür Atak da “Canla başla çalışacağız. Kağıthane'yi Milli Görüş'e, Saadet Partisi'ne kavuşturacağız. Kağıthane'nin sorunlarını biliyoruz. Ulaşmadığımız hiçbir Kağıthaneli kalmayacak. İnşallah önümüzdeki seçimde Kağıthane yeniden Milli Görüş belediyeciliğiyle tanışacak ” dedi.

KONGRELERE ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

Saadet Partisi Bağcılar İlçe Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi'ne Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ve Milli Gazete – TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş eşlik etti. Saadet Partisi Gaziosmapaşa İlçe Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi'ne ise Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile beraber Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yasin Hatipoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa Kaya, Anadolu Gençlik Derneği Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Mehmet Koç katıldı. Saadet Partisi Kağıthane İlçe Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi'ne ise Genel Başkan Karamollaoğlu ile beraber Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Mustafa Kaya ve Yusuf Uzgur, Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Bilal Ay, AGD Kağıthane İlçe Başkanı Cihan Koçyiğit iştirak etti.

MESUT YILMAZ'A TAZİYE ZİYARETİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Mesut Yılmaz'a taziye ziyaretinde bulundu. Oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz'ı kaybeden Mesut Yılmaz'a sabırlar dileyen Karamollaoğlu, Yılmaz ailesinin acısını paylaştığını belirtti.

“ÜRETİCİYE YAPTIĞINIZ YATIRIMLAR YENİDEN ÜRETİM GETİRİR”

Karamollaoğlu, “Gidin Anadolu'ya, küçük ilçelerin yanına kocaman hastane kurmuşlar. Buraların nüfusu ne ki? Öyle hastaneler büyükşehirlere ancak kurulur? Birisi araya girmiş kurulmuş. Bunların hepsi israftır! Küçük çocuklar bile bilir atı arabanın öne bağlamak gerekir. Siz bu ülkede ekonomiyi geliştirmek istiyorsanız yatırımı üretime yapmalısınız. Üreticiye yaptığınız yatırımlar yeniden üretim getirir. Ama sen gidip yatırımı adalet saraylarına yaparsan, stadyumlar yaparsan ekonomi nasıl gelişecek? Bunun adına israf derler” dedi.

“SOYGUN DEVAM EDİYOR”

Saadet Partisi Gaziosmanpaşa İlçesi 6. Olağan Kongresi'nde konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yasin Hatipoğlu, “Vurgun devam ediyor, soygun devam ediyor. Bunu önlemenin yolu Millî Görüş'ün iktidarıdır. Herhangi bir delile ihtiyaç yok. Daha önceki iktidar olduğumuz döneme bakarsanız delili orada görürsünüz. İsrail neden bu kadar pervasızdır, onu himaye edenler neden bu kadar pervasızdır? Daha önce liderimiz Necmettin Erbakan Hocamız ile biz hesaba çekildik. Neden? İsrail'e karşı durduğumuz için. O dönemde İsrail ile ilişiklerin ilerlemesine karşı olduğumuz için. Bunları bilmezseniz ülkenin bu haline, bu gidişine dur diyemeyiz” diye konuştu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz