8 Haziran 2018 Cuma


İsrail Meşru bir devlet değil, Terör örgütüdür!


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, 8 Haziran Dünya Kudüs Günü ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, 8 Haziran Dünya Kudüs Günü ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi. Katil ABD ve işgalci İsrail'in Filistin üzerindeki emellerine dikkat çeken Bulut, “ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından işgalci İsrail Filistin'de bu mübarek günleri kana buladı” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), İstanbul Şubesi Başkanı Ali Uğur Bulut 8 Haziran Dünya Kudüs Günü münasebetiyle bir basın açıklaması düzenledi. İşgalci İsrail'in mübarek günlerde yaptığı katliamları alışkanlık haline getirdiğini ifade eden Bulut, “Mübarek Ramazan ayının sonlarına gelmiş bulunmaktayız. Filistin'de böyle mübarek günleri kana bulamak Siyonist aklın vazgeçilmezi olmuş. Irkçı emperyalizm bu mübarek günleri de kana buladı. ABD, İsrail'in her bir cinayetinin ortağıdır. NATO, İsrail'in her bir cinayetinin ortağıdır” ifadelerini kullandı.

“İSRAİL, MEŞRU BİR DEVLET DEĞİL BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR”

İslam ülkelerindeki hükümetlere seslenen Ali Uğur Bulut, “İşgalci İsrail yine Filistin'de katliam yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda 60'tan fazla şehidimiz 2000'in üzerinde yaralımız vardı. Seçildiği günden beri, aynen önceki ABD başkanları gibi, dünyanın baş belası olan Trump küstahlıklarına devam ediyor. Trump, ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıdı. Katil ABD ve işgalci İsrail'in sözde bağımsızlığın 70. Yılını Müslüman kanı dökerek kutladı. Trump, ABD büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını ilan ettiğinde, başta Türkiye olmak üzere İslam Ülkelerindeki tüm hükümetler gerçekçi bir tepki ortaya koysalardı ABD ve İsrail böyle bir uygulamaya cesaret edemezdi. Ancak İslam Ülkelerindeki hükümetler, halkın tepkisini savuşturmak adına ekranlarda ABD ve İsrail'e çıkışıp kapalı kapılar ardında her türlü işbirliğini yaparlarsa elbette Siyonizm bundan cesaret bulur. Kim ne derse dersin, İsrail, meşru bir devlet değil bir terör örgütüdür. Kim ne derse desin, İsrail, bu coğrafyanın doğal bir üyesi değil bir işgalcidir. Kim ne derse desin, İsrail'le her türlü ilişki Siyonist teröre destek olmak, akan kana ortak olmaktır” şeklinde konuştu.

“İSRAİL'E SÖZ SÖYLEMEK GEREKSİZDİR”

Siyonistlerin yaptığı katliamlara sadece kınama ile karşılık vermenin bir fayda sağlamayacağını söyleyen Bulut, “İsrail'le her türlü anlaşmayı yapanların İsrail düşmanlığı tiyatrodur. Siyonist İsrail, şımarıklığının, küstahlığının, eli kanlı oluşunun gereğini yapıyor. Aklı başında olan hiçbir insan İsrail'den vicdan ve merhamet beklemez. Aklı başında olan hiçbir insan İsrail'den insanlık beklemez. İsrail'e söz söylemek gereksizdir. İsrail sözden anlamaz. İsrail ancak güçten anlar. Bizim sözümüz, sitemimiz, serzenişimiz, kendi geleceklerini İsrail'le iyi ilişki kurmakta gören herkesedir. İslam ülkelerindeki hükümetlere İşgalci İsrail ile işbirliği kötülük olarak yeter. İsrail bu topraklarda olduğu müddetçe bu coğrafyaya barış gelmeyecektir. Müslüman idareciler İsrail'le ilişkiyi ikbal meselesi olarak gördükleri müddetçe zalimlere karşı tek bir cesur adım atamayacaklardır” açıklamalarında bulundu.

“TESLİMİYETÇİLİK EMPERYALİZMİN ZİHİNLERDEKİ BİR TAHRİBATIDIR”

Ali Uğur Bulut, “Âlemlerin Rabbine Hamd olsun ki biz bu zamana kadar Müslümanların lehine tek bir karar almamış Birleşmiş Milletler'den medet ummuyoruz. Âlemlerin Rabbine Hamd olsun ki biz bu zamana kadar Müslümanların lehine tek bir kurşun atmamış NATO'dan medet ummuyoruz. Âlemlerin Rabbine Hamd olsun ki biz kurtuluşu ABD limanına demir atmakta görmüyoruz. Âlemlerin Rabbine Hamd olsun ki biz geleceğimizi Avrupa Birliği limanına demir atmakta görmüyoruz. Teslimiyetçilik emperyalizmin zihinlerde meydana getirdiği bir tahribattır. Bir Müslüman ülke eğer ABD'ye teslim olmuşsa mazlumlara kol kanat geremez. Bir Müslüman ülke eğer NATO'nun silahlı gücü olmuşsa mazlumlara kol kanat geremez. Dualarımız tüm İslam ülkelerinin emperyalizmin boyunduruğundan kurtulması içindir. Dualarımız tüm İslam ülkelerinin yöneticilerinin teslimiyetçi politikalardan uzak durması içindir. Ümitsizlik emperyalizmin kalplerde meydana getirdiği bir tahribattır” dedi.

“BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, İSRAİL'İN HER BİR CİNAYETİNİN ORTAĞIDIR”

İslam Ülkelerinin İsrail'le ilişkilerini sonlandırmaları gerektiğini aktaran AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, “ABD, İsrail'in her bir cinayetinin ortağıdır. NATO, İsrail'in her bir cinayetinin ortağıdır. ABD ile müttefik olan İslam ülkelerinin hiçbiri İsrail'den hesap sormaya muktedir değildir. Topraklarında ABD askeri bulunduran İslam ülkelerinin hiçbiri İsrail'den hesap sormaya muktedir değildir. Ey İslam ülkelerinin yöneticileri, ABD'nin, İsrail'in peşinden gitmekten vazgeçin. Ey İslam ülkelerinin yöneticileri, eli ayağı parçalanmış çocuklar aşkına, kafası uçurulmuş, beyni dökülmüş çocuklar aşkına, gözlerindeki dehşetle yardım bekleyen çocuklar aşkına yanlıştan dönün. Herkes biliyor, herkes şahit ki, telefon diplomasisiyle, lanet okumayla, kınamayla zulüm bitmiyor. İsrail yaptırımdan anlar. İsrail güçten anlar. Allah için yırtıp atın İsrail ile yapılmış anlaşmaları. Bir buçuk milyar Müslüman, sekiz milyonluk İsrail'i tükürse boğar. Korkmayın, Allah aşkına cesur olun. Siz gereğini yapmazsanız bu milletin içerisinden İsrail'e ve dünyanın tüm zalimlerine haddini bildirecek yiğitler çıkacaktır. Cenabı Allah, zalimleri bizim elimizle cezalandıracaktır” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz