30 Temmuz 2018 Pazartesi


İsmi parklardan silindi... Melih Gökçek'ten sert tepki!


Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek'in adı Ankara'nın tarihi ünlü parklarındaki levhalardan kaldırıldı. Gökçek, sosyal medya üzerinden isminin parklardan silindiğini medya ile paylaşan kişiye tepki gösterdi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ismi Ankara'nın tarihi ünlü parklarındaki levhalardan kaldırıldı. Sözcü Gazetesi'nde yer alan bu haberin ardından Gökçek, Twitter hesabından "Teşekkürler Adnan… Görevini yapmakta gecikmiştin… Medyaya telefon açıp tek tek haber verdiğin için teşekkür ediyorum…" mesajını paylaştı.

Melih Gökçek'in sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Adnan Yuva'yı hedef aldığı iddia edildi. Adnan Yuva, Gökçek'in yerine gelen yeni başkan Mustafa Tuna'nın koltuğuna oturmasının ardından göreve getirdiği ve daha önce birlikte çalıştığı isimlerden biriydi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bugüne kadar cevap vermedim ama, adımın parklardan kaldırılmasına değil, bunun belediye de çalışan birisi tarafından gazetelere telefon açarak 'haberi atlamayın, fotoğrafta gönderdik' demesine canım sıkıldı. Twitimin altına yapılan yorumlara teşekkür ediyorum. Tek tek RT edemedim.

Maalesef bütün bu işleri belediye de tek kişi organize ediyor ve kimsenin lafı bu daire başkanına geçmiyor… Kızılay'ın ortasında 15 Temmuz'un simgesi bayrağı kaldırttıran aynı kişi. tamir etmek için söktük diye medyaya açıklama yapmıştı. aradan 8 ay geçti..."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz