7 Ağustos 2017 Pazartesi


İslam dünyasının stratejik hamleleri olmalı


Saadet Partisi Genel İdare Kurulu toplantısı Balgat Eğitim Merkezi’nde, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı Balgat Eğitim Merkezi'nde, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, dünyada ve İslam coğrafyasında yaşanan kargaşaya karşı tek çözüm arayan partinin Saadet Partisi ve Milli Görüş hareketi olduğuna dikkat çekti.

Genel İdare Kurulu toplantısına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İslam ülkelerinin oynanan bölgesel ve küresel oyunlara reaksiyon ve tepki verecek hamlelerinin olması gerektiğini vurguladı. Karamollaoğlu, “İslam âlemine karşı oynanan oyunlara nasıl tepki vereceğiz? Bu oyunun hangi unsurları var? Biz bu oyunun üstesinden nasıl geleceğiz? Küresel kuşatmalara, ancak küresel bir direnişle karşılık verilebilir. Bütün bunlara karşı strateji üretmeli, gerekli hamleleri gerçekleştirecek bir duruş ve birliktelik ortaya koymalıyız” diye konuştu.

PROBLEMLERE ÇÖZÜM ÜRETEN TEK PARTİ SAADET'TİR

İSLAM ülkelerinde hiçbir teknolojik gelişmenin yaşanmadığını belirten Karamollaoğlu, “İslam âleminde bir tane Güney Kore yok. Kore'yi 1950'lerde biz kurtarmaya gittik. NATO'ya üye olabilmek için. Ama Kore'nin şimdi sadece yaptığı telefon ihracatı bile neredeyse bizim ihracatımızı geçti. Bunları yapamazsanız İslam ülkelerinin ve dünyanın sorunlarını çözemezsiniz. Ancak bu problemlere karşı çözüm üreten tek parti var o da, Saadet Partisi'dir ve Milli Görüş hareketidir” açıklamasını yaptı.

KÜRESEL KUŞATMAYA KARŞI KÜRESEL DİRENÇ

Saadet Partisi tarafından organize edilen ve yurdun dört bir yanından gelen vatandaşların yoğun katılımı ile İstanbul'da gerçekleşen Büyük Kudüs Mitingi'ne değinen Karamollaoğlu, “Herkesin takdir ettiği büyük bir miting düzenledik. Milletimiz Yenikapı miting meydanına gelerek, İsrail'e karşı, bütün dünyada yankı bulan bir tepki ortaya koydu” dedi. İsrail'in Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yaşattığı zulme tepki gösteren Karamollaoğlu, birçok İslam ülkesinde gerekli tepkinin gösterilmediğine dikkat çekerek, “En büyük endişemiz Filistin'deki direncin kırılmasıdır. 70 yıldır Filistinliler akıllara durgunluk verecek bir direniş gösterdi. Bütün dünya İsrail'e destek veriyor. İslam ülkelerinin kapısı ise HAMAS'a kapalı” ifadesini kullandı. İslam ülkelerinin oynanan bölgesel ve küresel oyunlara reaksiyon ve tepki verecek hamlelerinin olması gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “İslam âlemine karşı oynanan oyunlara nasıl tepki vereceğiz? Bu oyunun hangi unsuları var? Biz bu oyunun üstesinden nasıl geleceğiz? Küresel kuşatmalara, ancak küresel bir direnişle karşılık verilebilir Bütün bunlara karşı strateji üretmeli, gerekli hamleleri gerçekleştirecek bir duruş ve birliktelik ortaya koymalıyız. Bu yapılmazsa rüzgârın önünde oraya buraya savrulan bir yaprak gibi oluruz” diye uyardı.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz