8 Temmuz 2018 Pazar


İşgalci İsrail, Türklerin Kudüs'teki hayır faaliyetlerini yasaklamaya hazırlanıyor


Siyonist İsrail Rejimi Ulusal Güvenlik Konseyi'nin Türk derneklerin ve hayır kurumlarının Kudüs'te ve Mescid-i Aksa'nın avlusundaki faaliyetlerini yasaklama yönünde plan yaptığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre İbranice Haberler Şirketi, İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi'nin Türk derneklerin ve hayır kurumlarının Kudüs'te ve Mescid-i Aksa'nın avlusundaki faaliyetlerini yasaklama planını açıkladı.

Türkiye, TİKA aracılığıyla Filistinlilerin Kudüs'teki varlığını, Mescid-i Aksa'nın bakım ve onarımını destekliyor.

Haaretz gazetesi ve işgal rejimi medyası geçen hafta Filistin Yönetimi, Ürdün ve Suudi Arabistan'ın Türkiye'nin Doğu Kudüs'teki faaliyetlerini İsrail'e şikayet ettiğini yazmıştı.

Türkiye'nin faaliyetleri ve TİKA'nın çalışmaları hakkında bilgi toplandığını öne süren İbranice Haberler Şirketi, işgal yönetiminin elinde TİKA'nın İslami Hareket ve Hamas ile koordineli çalıştığına dair kanıtlar olduğunu söyledi.

Haberde, söz konusu bilgilerin ve kanıtların ardından işgal rejimi hükümetinin TİKA'nın Kudüs'te ve Mescid-i Aksa'da faaliyetlerini kısıtlamayı ve yasaklamayı düşündüğü kaydedildi.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz