10 Mayıs 2019 Cuma


İmamoğlu'ndan Yıldırım'a mağdurum cevabı: Aday olduğu için mağdur olmuş olabilir


CHP'nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu, Ak Partili rakibi Binali Yıldırım'ın 'gerçek mağdur benim' açıklamasına 'Aday olduğu için mağdur olmuş olabilir' şeklinde cevap verdi.

Cuma namazını CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile beraber Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii'nde kılan Ekrem İmamoğlu, namaz sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. 

Dün Pendik'te katıldığı iftar programında Bugün biz mağdur olduk diyenler esasında gerçeği söylemiyor. Gerçekte mağdur olan benim. Çok açık konuşuyorum. 31 Mart'ta gasp edilen oyların hesabını 23 Haziran'da soracağız" demişti. 

KENDİ SÖYLEDİKLERİNE KENDİSİ DE İNANMIYORDUR

İmamoğlu, ''Rakibiniz Binali Yıldırım, asıl mağdur olanın kendisi olduğunu savundu. Ne diyeceksiniz'' sorusuna, ''Bir daha karşılaştığınızda sorun. Kendi söylediklerine kendisi inanıyor mu? Kendinin inandığını düşünmüyorum. Neyin gaspı? Hangi gerekçe. Millet görüyor. Bence kendi de söylediklerine inanmıyor. Mağduriyet kavramı şöyle. Aday olmakla mağdur olmuş olabilir. Riyakarlık demişken söyleyelim. Ramazan ayındayız. Büyük günahlar vardır. Gıybette bulunmak gibi. Yalan söylemek gibi. Emek hırsızlığı yapmak gibi, çalmak gibi. Ve bir de bir iftira atmak gibi. Allah, iftiradan korusun. Allah, iftira edenlerden de korusun bizi. Bu kadar söyleyeceğim'' cevabını verdi.

Erdoğan'ın kendisine yönelik eleştirileri hatırlatılan İmamoğlu, şöyle konuştu: 

"Ramazan ayındayız, büyük günahlar vardır, şirk koşmak, gıybette bulunmak gibi, yalan konuşmak, emek hırsızlığı, çalmak ve iftira atmak gibi. Allah iftiradan korusun, iftira edenlerden de korusun bizi. Türkiye Cumhuriyeti konusundaki hassasiyetimizi herkes biliyor. İftiradan vazgeçsinler, çok büyük bir günah. Bu işlerle uğraşıp kamuoyunu, toplumu meşgul etmesinler. 6 Mayıs'ta bir karar verdiler, siyasi bir karardı. Kararı her aşamasında kınıyorum. Bir algı yarattılar. İlçe seçim kurullarına, başkanlarına soruşturma açacaklarını söylediler. 4 gün geçti, soruşturma var mı, duyan var mı? İnsanlar ifadeye çağrılmış mı? Bu ifadelerde neler söylenmiş? Yapılmış olsaydı malum medyada bunlar çarşaf çarşaf yazılırdı. Bu toplumu aldatmasınlar.123 sandık nerede?

'GERÇEK MAĞDURİYET 16 MİLYON İNSANIN MAĞDURİYETİ'

Gerçek mağduriyet 16 milyon insanın mağduriyeti. Türkiye'de ekonomik sorunlar devam ediyor. Birçok problem var, işsizlik artarak devam ediyor. İnsanlar şu mübarek Ramazan ayında evlerine yemeklerini götüremiyorlar. Böyle bir ortamda insanları seçim ortamıyla meşgul etmek çok ayıp, yazık, günah. Mağduriyet edebiyatı yapanlara söyleyeyim; 16 milyon insan mağdurdur ama onların mağduriyetini en kısa zamanda telafi edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti için, demokrasi için hep birlikte omuz omuza mücadelemize devam edeceğiz."

"Kandırıldığınızı düşünüyor musunuz?" sorusuna, "Olabilir. Zaten oradaki bürokraside, hak etmeden orada duran, benim prensibim olan 16 milyon insana hizmet etmek değil de kişiye ya da bir partiye hizmeti kendisine öncelik kılmış bazı insanların görev yaptığı doğrudur. Tespitlerimiz de vardır. Bunları takip ediyoruz. 24 Haziran'da döndüğümüzde gereğini yapacağız. Kuşkuları olmasın." diyen İmamoğlu, bir gazetecinin "Yenilenecek seçimdeki oy hedefiniz nedir? AK Parti, 1 milyon 700 bin kişilik oy kullanmayan o kitleyi hedef olarak belirledi…" sorusuna "Kim o 1 milyon 700 bin insan? Oy kullanmayan, ''Acaba Kürt vatandaşlarımız Ekrem İmamoğlu'na neden oy verdi?'' vesaire vesaire. Yani kişiye göre strateji. Benim kişiye göre stratejim yok. Yine Kürt vatandaşım, AK Partiye oy vermiş vatandaşım benim kardeşim. Benim stratejim 16 milyon insana göre. Oy vermiş oy vermemiş hiçbir önemi yok. Benim stratejim 16 milyon insana göre."şeklinde cevap verdi.

İmamoğlu konuşmasının devamında şunları söyledi:

"İşimiz kolay. Rakibimizle işimiz yok. Kampanya boyunca bizim muhatabımız 16 milyon insanımız. Mevcut durumu anlatacağız. İstanbul'a nasıl bir yönetim istediğimizi anlatacağız. Buluşup, kucaklaşacağız. Bütün ilçeleri, semt semt gezeceğiz. Ahlaklı, adil, erdemli bir yönetimin İstanbul'a layık olduğunu bütün İstanbul'a hissettireceğiz. İnsan ayırt etmeksizin, siyasi parti ayırt etmeksizin, geçmişte hangi partiye vermiş olursa olsun, herkesin oyuna talip olan anlayışımızla kampanyamızı sürdüreceğiz."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz