16 Haziran 2017 Cuma

İkinci Dalga Sindirme Harekâtı!


Sadrettin Karaduman

Katar krizinin sıradan bir kriz olmadığı kanaatindeyiz. Ekonomik bazı çıkar hesaplarının yanı sıra, İslami hareketleri sindirmek ve etkisiz hale getirmek asıl hedef olabilir.
Katar krizi ile başlayan süreci, Emperyalizmin yeni bir sindirme harekâtı olarak görmek isabetli olur. Hatırlayalım lütfen! Bundan yirmi yıl önce, Milli Görüş hedefteydi. 1997 yılında Refah Partisi'ni kapatarak işe başladılar. 
Bu konuda başarılı olduklarına inanmaktalar ki; şimdi de, İhvan Hareketini devre dışı bırakmak istiyorlar. Unutmadık! Bangladeş›te yapılan idamlarla Cemaati İslami›nin hedefe konulduğunu... 
 
Geçtiğimiz yüzyılda Osmanlı durdurulup ulus devletler dönemi başlatıldı. Hilafetin ilga edilmesiyle ümmeti bir arada tutan yapı da ortadan kaldırılmış oldu. İşte, bu ve benzer sebeplerden ötürü; oluşan boşluğu doldurmak ve eski ihtişamı yakalamak için, İslam dünyasında oluşan ve küresel sistemi ürküten, üç ana damar ortaya çıktı:
1- İhvanı Müslimin
2- Cemaati İslâmi
3- Milli Görüş
 
Bu hareketlerin meydana çıkmaları; küresel sisteme karşı bir güç inşası anlamına gelmekte idi. Gerek millet tarafından gerekse uluslararası sistem tarafından bu gelişmeler böyle algılandı.
İlk karşı hamle bizim ülkemizde gerçekleşti. Türkiye'de önce asker hemen arkasından da sivil bürokratlar kullanılarak Milli Görüş Hareketi'nin önü kesildi. Akabinde yaşananlar herkesin malumu. 
 
Mısır›da seçilmiş Cumhurbaşkanının askeri bir darbe ile devre dışı bırakılmasıyla, İhvan'ın da önünü kesmiş oldular. Şimdi dünyanın en eski İslâmi hareketini parçalayıp hedefinden saptırma gayreti içerisindeler. Burada da, Türkiye›de olduğu gibi, kendi içinden diyebileceğimiz bazı isimlerin kullanılacağı muhakkak.
 
Cezayir, Sudan gibi önemli ülkelerde yapılanları da bir kenara not etmek gerekir. Ayrıca, farklı gerekçelerle de olsa Muammer Kaddafi›nin ve Saddam Hüseyin›in de ölümle cezalandırılmaları oldukça manidardır.
 
Açıkça görülmektedir ki, İslami hareketleri etkisizleştirmek ve bu yapıları oyun dışına atmak için Haçlı-Siyonist ittifakı harekete geçmiş durumda. Dünyada etkili olan İslâmî yapılar var. Bunlar, hangi metodu kullanırsa kullansınlar, sonunda;
Ya, bölünüp parçalandılar,
Ya, korkutulup sindirildiler,
Ya da; yerlerine farklı yapılar ikame edilerek dönüştürüldüler.
 
Küreselci haydutların değişmez metodu ise, başlangıçta, her yerde aynı olmuştur: Askeri darbeler... Son zamanlarda; Müslümanlar, Katar kriziyle başlayan yeni bir saldırıyla karşı karşıya bulunmaktalar. Bu, belki hayat-memat meselesi olacaktır.
Görüldüğü gibi Katar krizinin birden fazla sebebi vardır. Ama en önemlisi; Müslümanların önünü kesmek olduğu aşikardır.   

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz