9 Mart 2018 Cuma


İhsan Şenocak'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: Çare İslam'a muhatap zihinlerin yenilenmesi


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı konuşmada Nureddin Yıldız'a yönelik eleştiride bulunurken sarf ettiği 'İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız' sözleri büyük yankı uyandırdı. İhsan Şenocak da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'İslam'ın güncellenmesi gerektiği' yönündeki ifadelerine cevap verdi.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı'nda yaptığı konuşmada bugün hakkında soruşturma başlatılan Nureddin Yıldız'ı eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Din adamı olarak ortaya çıkıp da kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı içtihatta bulunan kişiler ortaya çıkıyor. Anlamak mümkün değil. Bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada yaşıyorlar. Çünkü İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız. Beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın." diye konuştu.

İHSAN ŞENOCAK: ÇARE İSLAM'A MUHATAP ZİHİNLERİN YENİLENMESİDİR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hakkında soruşturma açılan ve açığa alınan İhsan Şenocak, "İslam'ın güncellenmesi" açıklamasına twitter hesabından cevap verdi.

İhsan Şenocak'ın mesajı şöyle:

"Problem İslamda olmadığına, bilakis İslamın yaşanmamasından kaynaklandığına göre çare İslamın değil, İslama muhatap zihinlerin yenilenmesidir.

Mevzuyu şu ifadelerle klişelendiren Üstad Necip Fazıl'a selam olsun;

İslam bir güneştir. Güneş yenilenmez.Güneşe bakan gözler yenilenir."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz