14 Nisan 2018 Cumartesi


İbrahim Karagül'den AKP'ye tepki: 15 Temmuz'da bizi vuranların insafına mı sığınacağız?


Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, ABD'nin Suriye'yi vurmasına yönelik hükümetten yapılan açıklamaları eleştirerek '17-25 Aralık'ta, 15 Temmuz'da, Terör kuşağında bizi vuranlar kimlerdi? Şimdi yine onların insafına mı sığınacağız?' ifadelerini kullandı.

ABD'nin Suriye'yi vurması sonrası AKP hükümetinden yapılan açıklamalar tepki çekti.

Suriye'ye yönelik saldırıyı 'Memnuniyet verici' olarak yorumlayan AKP'ye bir tepki de Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül'den geldi.

Karagül, sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada "ABD, İngiltere ve Fransa'nın Şam'ı bombalamasına dair Dışişleri açıklaması "bir adım sonrası hesap edilmeden" yapılmış sanki" ifadelerini kullandı.

Açıklamasında "İçeriden operasyonculara dikkat" diyen Karagül "17-25 Aralık'ta, 15 Temmuz'da, Terör kuşağında bizi vuranlar kimlerdi? Şimdi yine onların insafına mı sığınacağız? FETÖ ile PKK ile, DEAŞ ile vuranlara mı? Bir adım, üç adım, beş adım sonrasına dikkat. Bu oyun gerçekten de çok büyük." dedi.

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül'ün açıklamları şu şekilde:

1- ABD, İngiltere ve Fransa'nın Şam'ı bombalamasına dair Dışişleri açıklaması "bir adım sonrası hesap edilmeden" yapılmış sanki.

2- Batılı ordular bizim coğrafyada hiç bir zaman "insanlığın vicdanı" olmadılar. "Irak'ta kimyasal var" diyerek 1 milyon insan öldürdüler.

3- Suriye'nin kuzeyinde ABD destekli PKK ile mücadele ediyoruz. Rusya ile işbirliği ile bunu yapıyoruz. Ankara-Moskova arasında ipler koptuğu anda operasyon imkanı kalmayacak.

4 - Terör kuşağı bir "Türkiye Cephesi" inşasıdır ve bu kuşağı bugün Şam'ı bombalayan ülkeler yapıyor.

5 - O zaman ABD askerleri ve PKK hep birlikte kaldıkları yerden devam edecek. Bırakın Münbiç'e, Tel Abyad'a gitmeyi, Afrin'i bile elde tutamayız.

6- Rusya ya da ABD, tercih yapamayız. Türkiye Ekseni dışında önceliğimiz olamaz. Öyleyse, bir adım sonrasına bakmak zorundayız.

7- ABD ve ortakları Şam rejimini vurmadı, Rusya'yı vurdu. Bu, Suriye savaşı değil, birbirlerini tartıyorlar. Biz kendi işimize bakmalıyız.

8- 'Terör Kuşağı' yancıları, 'gizli haritacılar' ölen kurbanlara üzülmüyor, ABD saldırısıyla harita planları canlanacağı için sevinçli.

9- Saldırılar devam eder, Türkiye-Rusya ilişkileri bozulursa İran'dan Akdeniz'e uzanan kuşakta yeni cepheler kurulacak. Doğu Akdeniz'deki gaz savaşlarında Türkiye çaresiz bırakılacak. İşte o zaman biz sınırlarımızda savunma yapmak zorunda kalacağız. Savaş içeriye taşınacak..

 

10- Bu tür yoklamaları Esed'e indirgemek dünyayı görmemek demektir. Orada dünyalar savaşı yaşanıyor. Bizi tekrar ABD'nin eline rehin verip 15 Temmuz dönemine sürüklemek istiyor olabilir bazıları. Çok dikkat edilmeli.

11- "İnsani hassasiyet"imiz zirvede. Ama birilerinin insani hassasiyet üzerinden planladıklarını da görmeliyiz. Bugünlerde atacağımız adımlar, vereceğimiz bazı kararlar bizi savunmasız hale getirebilir. Koridor hesapçıları bu yüzden ellerini ovuşturuyor.

12- Eğer bugünkü açıklamalarda gösterilen yöne döneceksek, Suriye'nin bir süre sonra kuzeyinde hiç bir şey yapamayacağımızı bir yere not edin. O harita Akdeniz'e iner. İçeriden operasyonculara dikkat.

13- 17-25 Aralık'ta, 15 Temmuz'da, Terör kuşağında bizi vuranlar kimlerdi? Şimdi yine onların insafına mı sığınacağız? FETÖ ile PKK ile, DEAŞ ile vuranlara mı? Bir adım, üç adım, beş adım sonrasına dikkat. Bu oyun gerçekten de çok büyük.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz