25 Kasım 2020 Çarşamba


Hukuksuz arama çifte standardın göstergesidir


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’den Libya’ya yardım malzemeleri taşıyan kargo gemisinde Alman askeri gemisi tarafından hukuksuz bir şekilde arama yapılmasına tepki gösterdi.

Türkiye'den Libya'ya yardım malzemeleri taşıyan kargo gemisinde Alman askeri gemisi tarafından hukuksuz bir şekilde arama yapılmasına tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Avrupa Birliği'nin çifte standartlı yaklaşımına da tepki göstererek, “Bu durum AB'nin çifte standartlı yaklaşımını bir kere daha ortaya koydu. Türkiye'nin Libya'nın meşru hükümeti ile olan ilişkilerini koruması ve sürdürmesi en doğal hakkıdır” ifadelerini kullandı.

“ATANAMAYAN ÖĞRETMEN” KAVRAMI TARİHE KARIŞMALI
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda ise, “Hayatlarını eğitime adamış ve bunun için ülkemizin dört bir tarafında özveriyle çalışan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. Öğretmenlerimizin hak ettikleri değeri gördüğü ve ‘atanamayan öğretmen' kavramının tarihe karıştığı bir Türkiye temenni ediyoruz” dedi.


* Türkiye'den Libya'ya yardım malzemeleri taşıyan kargo gemisini hukuka aykırı bir şekilde durduran Alman firkateynine tepkiler gelmeye devam ediyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tepki gösterdi. Karamollaoğlu; “Libya'ya yardım malzemesi taşıyan Türk gemisinin, bir Alman Fırkateyni tarafından durdurularak hukuksuz bir şekilde aranmasını şiddetle kınıyorum” dedi.

AB'NİN ÇİFTE STANDART UYGULADIĞINI KANITLADI
Karamollaoğlu yayınladığı mesajda yapılan hukuksuz aramayı kınadığını belirtirken Avrupa Birliğinin çifte standartlı yaklaşımına da tepki gösterdi. Karamollaoğlu; “Bu durum AB'nin çifte standartlı yaklaşımını bir kere daha ortaya koydu. Türkiye'nin Libya'nın meşru hükümeti ile olan ilişkilerini koruması ve sürdürmesi en doğal hakkıdır” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'Yİ YOK SAYMAMALILAR
Karamollaoğlu, “Bölgede barış ve huzur ancak hakkaniyet ölçüsünde uygulanacak politikalarla sağlanabilir. Eğer AB de bölgede barış ve huzuru hakikaten sağlamak istiyorsa, bunu Türkiye'yi yok sayarak gerçekleştiremeyeceğini idrak etmek zorundadır” dedi.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz