15 Mart 2017 Çarşamba


Hollanda Krallığı Gaziantep’te


ABD ve AB ülkeleri özellikle belirli illerimizde maksatlı faaliyetler yürütüyor… Sınır bölgelerimizde, kimi zaman tarihi yerleri ziyaret, kimi zaman da sosyal sorumluluk kılıfı altında icra edilen bu faaliyetlerin en önemli destekçilerinden birinin de Hollanda olduğu ortaya çıktı…

Millî Gazete / Timuçin Mercanoğlu

Türk bakanların Hollanda'daki programlarını engelleyen Hollanda'nın Gaziantep'te sivil toplum kuruluşlarına yönelik etkinlik düzenleyeceği ortaya çıktı. Hollanda tarafından finanse edilen etkinliğin 23-24 Mart 2017 tarihleri arasında Gaziantep'te düzenleneceği duyuruldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Amsterdam'daki programa katılmasını engellemek için uçuş izni vermeyen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın da aracını durdurarak Rotterdam'daki programına katılmasını engelleyen Hollanda'nın, Türkiye'deki sivil toplum kuruluşlarına eğitim vermek için etkinlikler düzenlediği ortaya çıktı. Hollanda Büyükelçiliği tarafından finanse edilen “Yerelde Kamu-Sivil Toplum Diyaloğu Projesi” kapsamında 23-24 Mart 2017 tarihlerinde Gaziantep'te iki günlük atölye çalışması yapılacağı belirtildi. Hollanda Ankara Büyükelçiliği tarafından finanse edilen 7 farklı şehirdeki programın altıncısının 23-24 Mart 2017 tarihlerinde Gaziantep'te gerçekleştirileceği duyuruldu.
 
AB'ye uyum adı altında şehirlerimizi teslim ettiğimiz Avrupa Birliği ülkeleri, sivil toplum faaliyeti adı altında beyin yıkamaya devam ediyor. Diplomatik kriz yaşadığımız Hollanda Krallığı'nın finanse ettiği “Yerelde Kamu Sivil Toplum Diyaloğu Projesi” 5 ilimizde hayata geçirildi, 6'ncısı ise Gaziantep'te yapılacak.
 

DEVLET KURUMLARINA AB GÜZELLEMESİ...
 

Etkinliğin ilk gününde AB müzakere süreci ve sivil toplum; sivil toplum ve katılımcı demokrasi; AB mali yardımları kapsamında STÖ'lere sağlanan destekler hakkında eğitim verilecek. İkinci gün Avrupa'dan kamu sivil toplum işbirliği için iyi örnekler sunumunun ardından, ildeki sivil toplum örgütlerinin kamu kurumlarıyla; kamu kurumlarının sivil toplum örgütleriyle diyalog deneyimlerini paylaşacakları atölye çalışması gerçekleştirilecek.
 
 
 

KRALLIK FİNANSE EDİYOR
 

Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği'nin finansal desteği, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) ile Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) katkılarıyla düzenlenen “Yerelde Kamu Sivil Toplum Diyaloğu Projesi” kapsamında 7 ilde, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla eğitim ve atölye çalışması formatında iki günlük toplantılar düzenliyor. Bu çerçevede altıncı toplantı 23-24 Mart tarihlerinde Gaziantep'te gerçekleştirilecek.
 

HOLLANDA'NIN GAZİANTEP'TE İŞİ NE?
 

Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği'nin finansal desteği, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) ile Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) katkılarıyla düzenlenen “Yerelde Kamu-Sivil Toplum Diyaloğu Projesi” kapsamında 7 ilde, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla eğitim ve atölye çalışması formatında iki günlük toplantılar düzenliyor. Bu çerçevede altıncı toplantının 23-24 Mart 2017 tarihlerinde Gaziantep'te gerçekleştirileceği duyuruldu.
 

TÜRK DERNEKLERE AB DERSİ
 

Etkinliğin ilk gününde AB müzakere süreci ve sivil toplum; sivil toplum ve katılımcı demokrasi; AB mali yardımları kapsamında STÖ'lere sağlanan destekler konularında eğitim verilecek. İkinci günde Avrupa'dan kamu sivil toplum işbirliği için iyi örnekler sunumunun ardından, ildeki sivil toplum örgütlerinin kamu kurumlarıyla; kamu kurumlarının sivil toplum örgütleriyle diyalog deneyimlerini paylaşacakları ve sivil toplum kamu idaresi arasındaki işbirliği vizyonunun tartışılacağı atölye çalışması gerçekleştirilecek.

Millî Gazete 
Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz