14 Nisan 2018 Cumartesi


Hamas'tan ders niteliğinde açıklama: Suriye'ye saldıran ülkeler ümmetin düşmanlarıdır


Hamas hareketi, Suriye'ye düzenlenen saldırı sonrası bir açıklamada bulundu. Müslümanların fikir ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir araya gelmesi gerektiği belirtilen açıklamada Suriye'ye yönelik saldırı da kınandı.

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik düzenlediği askeri operasyon sonrasında Hamas bir açıklamada bulundu.

Hamas'tan yapılan manifesto niteliğinde açıklamada Suriye'ye yönelik saldırı kınandı.

SURİYE'YE YÖNELİK SALDIRIYI KINIYORUZ

Suriye'ye saldıran ülkelerin ümmetin düşmanları olduğunu hatırlatan Hamas'tan yapılan açıklamada, "Suriye'ye yapılan saldırı, Siyonist İsrail Rejimi ile olan mücadeleyi sekteye uğratıyor" ifadeleri kullanıldı.

ABD, NEDEN İSRAİL'E SES ÇIKARMIYOR?

ABD'nin sivil hassasiyetinin bahaneden ibaret olduğunu vurgulayan Hamas hareketi, "ABD'nin 'Sivilleri koruyoruz' açıklamasına karşı çıkıyoruz. ABD bunu savunuyorsa neden İsrail'in Filistinlilere karşı uyguladığı zulüm, baskı ve cinayetlere karşı ses çıkarmıyor?" ifadelerini kullandı.

MÜSLÜMANLAR TÜM AYRILIKLARI BİR KENARA BIRAKMALI

Ümmetin onuru Hamas hareketinden yapılan açıklamada Müslümanlara da çağrıda bulunuldu. İslam ülkelerinin tüm fikir ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir araya gelmesi gerektiği kaydedilen açıklama "İslam ülkeleri ayrılık ve çatışmaları bitirmeli, ortak düşmanlara karşı aynı safta birlikte yer almalı" denildi.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz