8 Nisan 2019 Pazartesi


Göreve başlayan Mansur Yavaş’tan belediyede ilk genelge


Mazbatasını alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı görevine resmen başlayan Mansur Yavaş, ilk genelgesini yayımladı. Yavaş izinde olan tüm belediye personelini göreve çağırdı.

Yüzde 50,93 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş mazbatasını aldı. Göreve başlayan Yavaş ilk resmi genelgesini yayımladı.

Devir teslim töreninin ardından görevinin başına geçen Yavaş, yayımladığı genelge ile, araç kiralama, alım, satım, gayrimenkul kiralama gibi işlemlerin ikinci bir emre kadar durdurulmasını ve  izinde olan belediye çalışanlarının tümünün görevine dönmesini istedi. 

'TÜM İŞLER İKİNCİ BİR EMRE KADAR DURDURULMUŞTUR'

Mansur Yavaş imzalı genelgede, "08.04.2019 göreve başlama tarihinden itibaren Büyükşehir Belediyesi, Genel Müdürlükler, ve bağlı şirketlerinde her türlü ödeme, harcama, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım, satım, gayrimenkul kiralama, alış, satış vb., ilgili tüm işler ikinci bir emre kadar durdurulmuştur. 

 

 

 

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi EGO, ASKİ Genel Müdürlüğünde, belediyeye bağlı tüm şirketlerde çalışmakta olan işçi, memur, şirket elemanı personellerin izinlerinin durdurulması, izinli olan personelin görev yerine çağrılması konusunda gereğini rica ederim." ifadelerine yer verildi. 

Genelge, büyükşehir belediyesinin tüm birimleri başta olmak üzere EGO Genel Müdürlüğü, ASKİ Genel Müdürlüğü ve belediye iştiraklarine gönderildi. 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz