15 Aralık 2018 Cumartesi


Erdoğan ve Abbas'tan İsmail Heniyye'ye taziye telefonu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile bu akşam telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas lideri Heniyye'ye ağabeyi Halid Heniyye'nin vefatı dolayısıyla başsağlığı diledi. Gazze'nin Şeyh Rıdvan mahallesinde vefat eden Heniyye'ye Allah'tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, haberden müteessir olduğunu belirttiği kaydedildi.

ABBAS'TAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'ye abisi Halid Heniyye'nin (70) vefatı nedeniyle başsağlığı diledi.

Filistin resmi ajansı WAFA'da yer alan haberde, Mahmud Abbas'ın, Hamas lideri Heniyye'yi arayarak abisinin vefatı nedeniyle taziyelerini sunduğu belirtildi.

Hamas ve Fetih hareketleri arasında uzlaşı konusunda anlaşmazlıklar sürerken, Abbas ile Heniyye arasında en son telefon görüşmesinin Aralık 2017'de gerçekleştiği hatırlatılarak, ikilinin bir yıldır ilk kez telefon görüşmesi yaptığı aktarıldı.  

Halid Heniyye'nin bugün Gazze'nin Şeyh Rıdvan mahallesinde vefat ettiği duyurulmuştu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz