4 Nisan 2019 Perşembe


Erdoğan’ın 'topal ördek' benzetmesine Ekrem İmamoğlu'ndan cevap


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘topal ördek’ benzetmesine “Kastedilen Meclis’teki bir üstünlük ise biz onu aşarız” diye cevap verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘topal ördek' benzetmesine cevap verdi. İmamoğlu, “Kastedilen Meclis'teki bir üstünlük ise biz onu aşarız” dedi.

Ekrem İmamoğlu, bugün Güngören semt pazarını ziyaret etti.

YANLIŞ BİR TARİF YAPMIŞ, TOPAL OLMAK BİR EKSİKLİK DEĞİL

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan İmamoğlu, Erdoğan'ın ‘topal ördek' benzetmesine, “Zor işleri başarmak değerlidir. Biz zorlukların üstesinden geliriz. Yönetirken hiç kimsenin partisine bakmayacağımızı söylemiştik. Kastedilen Meclis'teki bir üstünlük ise biz onu aşarız. Önemli olan hizmet değil mi? Öyle bir şeffaflık göstereceğiz ki toplum bile şaşıracak. Onlar görmedikleri şeffaflığı görecek. Ama topal ördek kastında topal veya çolak gibi engelli tariflerini kastediyorlarsa bence bundan çok alınanlar olur. Bakın Avcılar'da iki kolu olmayan pırıl pırıl belediye başkanımız var. Dünyada nice engelli başarılı insanlar var. Yanlış bir tarif yapmış. Topal olmak, engelli olmak bir eksiklik değil” diye cevap verdi. 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz