22 Mayıs 2019 Çarşamba


'Erdoğan haberdar: Vekiller Gül, Babacan ve Davutoğlu ile temasta'


AKP'nin 23 Haziran'daki İstanbul seçimini kaybetme ihtimaline ilişkin bir yazı kaleme alan Sabahattin Önkibar, dikkat çeken ifadeler kullandı.

Oda TV yazarı Sabahattin Önkibar, “Erdoğan'ın kabusu” başlıklı yazısında dikkat çeken ifadeler kullandı. Önkibar, 23 Haziran'da AKP'nin kaybetmesi durumunda neler olacağına dair tahminlerde bulundu.

Oda Tv yazarı Önkibar, Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu hareketinin de İstanbul seçiminden sonra harekete geçeceğini ifade etti.

Sabahattin Önkibar, ‘Duyumlarıma göre; Gül-Babacan ve Davutoğlu ile direkt-endirekt teması olan 30'a yakın milletvekilinden Erdoğan haberdar.' ifadelerini kullanırken ” Bütün bunlardan hareketle Tayyip Erdoğan'ın İstanbul seçimlerini kaybetmesi demek, altındaki halının kaymaya başlaması, yani iktidarının tehlikeye girmesi demek olacak.” sözünü de ekledi.

Sabahattin Önkibar'ın yazısından bir bölüm şu şekilde:

Duyumlarıma göre; kabuslarına sebep olan konu ne midir?

– İstanbul seçimi.

Zira…

Bu seçimin Tayyip Erdoğan için neden o kadar hayati olduğu sorusuna gelince:

Erdoğan, belki de siyasal yaşamının en büyük riskini aldı.

Kamu vicdanının aksine İstanbul seçimlerinin iptali kampanyasında başrol oynadı ve sonuç aldı.

Tayyip Erdoğan şimdi tekrarlanacak İstanbul seçimini parti olarak bir kere daha yitirirse, hem “Oylarımızı çaldılar” argümanı güme gidip kişisel karizmasını çizdirecek, hem de partisi büyük bir moral vurgunu deyip psikolojik çöküşe geçecek.

“İktidar kaybederse, erken seçim!”

Bilgi olarak yazıyorum:

Dahası, bu vurgunla beraber Gül – Babacan – Davutoğlu parsa toplamaya yani AKP'den milletvekili koparmaya başlayacak.

Duyumlarıma göre; Gül-Babacan ve Davutoğlu ile direkt-endirekt teması olan 30'a yakın milletvekilinden Erdoğan haberdar.

Bütün bunlardan hareketle Tayyip Erdoğan'ın İstanbul seçimlerini kaybetmesi demek, altındaki halının kaymaya başlaması, yani iktidarının tehlikeye girmesi demek olacak.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz