19 Kasım 2018 Pazartesi


Erdoğan'dan Özhaseki'ye: Ankara için ne düşünüyorsun?


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara Büyükşehir için adaylığı konuşulan Mehmet Özhaseki ile arasında geçen diyalog kulisleri karıştırdı.

Hürriyet gazetesinin Demirören Medya Grubu'na satılmasının ardından gazete ile ilişiği kesilen Deniz Zeyrek, Sözcü gazetesindeki ilk yazısını bugün yazdı. Zeyrek'in ilk yazısı Ankara kulislerini heyecanlandırdı.

Deniz Zeyrek'in bugünkü yazısındaki ilgili bölüm şöyle:
"AK Parti'den önemli bir kaynağım Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özhaseki arasındaki şu diyaloğu aktardı:

Erdoğan: Ankara adaylığı hakkında ne düşünüyorsun?

Özhaseki: Bu bir talimat mı?

Erdoğan: Sen niyetini söyle

Özhaseki: Beni affedin, çok iyi adaylarımız var (Veysel Tiryaki, Mustafa Tuna gibi isimleri sıralayarak.)

Erdoğan: Ankara'da Kayserili çok mu?

(Bu son soru Özhaseki'nin Ankara adaylığından kaçamayacağını anlamasına neden olmuş ki söyleşilerinde adaylığa yeşil ışık yakmaya başladı.)

KURU SOĞAN AKP'Yİ VURABİLİR
"2019 yerel seçimleri Allah'ın kuru soğanının üzerindeki etikette “5 TL” yazıldığı bir dönemde yapılıyor ve bu durum iktidarda olması nedeniyle AK Parti açısından büyük bir dezavantaj yaratıyor" diye yazan Zeyrek, "En son 2008'deki küresel krizin Türkiye'den “teğet geçtiği” bir dönemde yapılan 2009 yerel seçimlerinde AK Parti oyu yüzde 38'de kalmıştı. 31 Mart 2019 günü yapılacak yerel seçimlerin de ekonomik koşulların etkisinden arındırılması zor olacak.

1989'daki yerel seçimlerde Anavatan Partisi, 1994 seçimlerinde de SHP benzer bir atmosfer nedeniyle büyük yara almıştı." ifadelerine yer verdi.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz