17 Kasım 2017 Cuma


Erdoğan'dan ittifak açıklaması! 2019'da AKP-MHP ittifakı


MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AKP ile ittifak yapabileceklerini açıklaması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar ziyareti dönüşü uçakta açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, 'seçim öncesi ittifak düşünülebilir, onun üzerinde durulabilir ancak baraj konusunda bir çalışma yok' dedi.

Rusya , Kuveyt ve Katar ziyaretleri sonrası gazetecilere önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan , MHP Lideri Bahçeli'nin "Partimiz 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan halk oylaması şuurunun gereği olarak, AKP ile cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini 2019'da tesis etmek maksadıyla sonuna kadar ve birlikte yan yana mücadelesini sürdürecektir" açıklamasına ilk yorumu yaptı.

SEÇİM BARAJI VE İTTİFAK
Baraj ve ittifak tartışmalarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konuda bir çalışma yok. Bana göre şu an için bu, erken sayılabilecek bir tartışma. Ancak ülke olarak baraj meselesinde tecrübemiz, deneyimimiz fazlasıyla var. Olaya ekonomik ve mali istikrar olarak bakmamız lazım. 50 artı 1 ile siyasi istikrar geliyor. Dolayısıyla bütün bunları göz önüne aldığımızda belki bir seçim öncesi ittifak düşünülebilir, onun üzerinde durulabilir. Bu da yetkili kurullarımızın çalışması, gerekli değerlendirmeleri yapması gereken bir iştir. Nasıl bir adım atılabileceği bilahare düşünülebilir. Bunlar da bu ülkenin evlatlarının birbirleriyle neler yapabildiğini göstermesi açısından çok çok önemlidir." açıklamasında bulundu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz