31 Temmuz 2018 Salı


Erdoğan'dan 'Adnan Oktar komşumdu, ahlaksız bir adamdı' düzeltmesi


Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuoyunda 'kedicikleri' olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik düzenlenen operasyonla ilgili olarak sarf ettiği iddia edilen 'Üsküdar'da oturduğumda komşumdu. Şahsen tanımam. Ahlâksız bir adamdı. Edebi yerinde değil' sözlerine düzeltme geldi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Adnan Oktar ve grubuna yönelik düzenlenen operasyonla ilgili olarak söylediği iddia edilen sözlerine düzeltme geldi.

Güney Afrika ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın ilk kez Adnan Oktar hakkında konuştuğu belirtilmişti.

İHA'dan edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan'ın Adnan Oktar hakkında bir yorumda ya da açıklamada bulunmadığını açıkladı. Erdoğan'ın sözleriyle FETÖ mensubu olan ve şahsen tanımadığı bir eski komşusundan bahsettiği aktarıldı.

'ERDOĞAN'IN ADNAN OKTAR HAKKINDA YORUMU OLMADI'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Adnan Oktar ile ilgili bir yorumu ya da “komşu” diye bir nitelemesinin söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın Adnan Oktar'la ilgili bir yorumu ya da onu ‘komşu' diye nitelemesi söz konusu değil. Yanlış başlıklarla sunulan haberler, Sayın Cumhurbaşkanımızla yapılan mülakatın Pazar günkü gazetelerde çıkan metnini anlamamalarının göstergesi olsa gerek. Cumhurbaşkanımız, FETÖ mensubu olan ve şahsen tanımadığı bir eski komşusundan (ve onun oğlundan) söz ediyor” denildi.

Açıklamada, “Gazetelerde yayımlanan o bölümü aynen aktarırsak şöyle diyor: ‘Güney Afrika, FETÖ'nün Amerika ve Almanya'dan sonra en fazla yığınak yaptığı yerlerden biri. Johannesburg'da ‘külliye' dedikleri yeri yaptıran, İstanbul'da Üsküdar Burhaniye'de oturduğum dönemde komşum ama şahsen tanışmam kendisi ile. Aldıkları himmetler, şunlar bunlar o adamda toplanırdı. Ahlaksız bir adamdı. Edebi yerinde olan birisi değil. Çok ahlaksız bir tipti. Son zamanlarda gündeme düşen kişi var ya, o kişi gibi biri. Ama yaşlı birisi. Oğlu var. O da onun gibi. Aynen karakter olarak öyle. Ahlaki yönden zaafları olan bir tip. Bunları biz biliyoruz. Bunları da kendilerine anlattık” ifadelerine yer verildi.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz