6 Aralık 2017 Çarşamba


Erbakan: Laf yetmez, hareket, aksiyon ve çözüm gerekir


Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın 'Laf yetmez, hareket, aksiyon ve çözüm gerekir' sözleri tüm haklılığıyla birlikte zihinlerdeki yerini koruyor.

Ömrünü tüm insanlığa saadet, huzur, adalet ve barış getirmek için adeta vakfeden Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan deyince akla ilk gelen kuşkusuz ki Kudüs davasıdır.

Ömrü boyunca Kudüs'e ve Filistin 'e sahip çıkan Erbakan Hoca,Filistin'e destek için 2009 yılında Çağlayan Meydanı'nda yapılan efsane mitinglerden birisini gerçekleştirmiş ve mitingde o unutulmayan sözleri sarfetmişti:"Görevi layıkıyla yapmak başka bir şeydir. Bir şey yapıyormuş gibi lafla geçiştirmek başka bir şeydir. Laf yetmez, hareket, aksiyon ve çözüm gerekir."

Filistin'e destek için 2009 yılında Çağlayan Meydanı'nda yapılan efsane mitinglerden birisini daha gerçekleştiren Prof. Dr. Necmettin Erbakan liderliğindeki Milli Görüşçüler bir kez daha zulmü tel'in edip mazlumun yanında olduğunu ortaya koyuyordu.

İşte Erbakan Hocamızın o efsanevi mitingde yaptığı konuşmadan satır başları:

Siyonistler Firavunları Geçti

Filistinliler bilelim ki, kendi ülkeleri için değil, İslam âlemi, Türkiye ve bütün insanlık için mücadele ediyorlar. İsrail 'in hileli, vahşi planlarını yaşıyoruz. İsrail, Gazze bölgesini, sözde Filistin'in bir bölgesini serbest bırakmış görüntüsü altında boşalttılar. Hâlbuki asıl maksadı, orayı bütünüyle bombalayıp yok ederken, kendi askerlerine bir zarar gelmemesini temin etmek, korumak içindi. Hedef, Gazze'deki 1 buçuk milyon Müslüman kardeşimizi bir yandan tanklarla, füzelerle, uçak bombardımanlarıyla yok edilmesi sağlanırken, öbür yandan kuşatılmış Gazze bölgesine konulan ambargolarla Müslüman kardeşlerimizin aç, ilaçsız, elektriksiz bir suretle yok edilmelerini sağlamaktır. Son 15 günde sadece 484 şehit, 4 binin üzerinde yaralı ve ilaç ve yiyecek tedavülünde kullanılan 40 tünel ve mahalleler yıkılmış, taş üzerinde taş bırakılmamıştır. Bu zulüm 50 yıldan beri devam etmektedir. İsrail böylece, Firavunların İsrailoğullarına uyguladıklarından daha fazlasını Filistinli kardeşlerimize uygulamaktadır.

Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız

Aylardan beri devam eden mahşer bir yandan ırkçı emperyalizmin ne olduğunu gözler önüne sererken diğer yandan bütün diğer ülkelerin, sözlerime dikkat edin lütfen, Müslüman ülke yöneticilerinin ne yapıda olduklarını da gözükür hale getirmektedir. İsrail'in vahşi saldırıları karşısında, Milli Görüşçüler olarak bizler ne yaptık; Biz Milli Görüşçü olarak Selçuklu ve Osmanlı'nın abadı olarak aziz milletimizi inancıyla, imanıyla, ruh köküyle, tarihiyle ve kimliğiyle temsil ettiğimiz için bundan önce nasıl İsrail'in Kudüs'ü başkent ilan etmesi üzerine siyasi ilişkileri kesmeyen dışişleri bakanını ikaz ettiysek ve bugüne kadar çeşitli mitinglerle hep vücut Filistin'deki katliamların karşısında üzerimize düşeni yaptıysak şimdi de Filistin'de aylardan beri devam eden soykırım, katliam ve vahşet karşısında bu muazzam mitingi yaparak Selçuklu, Osmanlı ecdadımızın torunları olduğumuzu ortaya koyuyoruz. İsrail'in zulümlerini telin ediyoruz. Ve bütün gücümüzle soykırım ve katliama uğrayan Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu haykırıyoruz. Bu, ecdadımızın bize bıraktığı mirastır. Görevimizi yapıyoruz, ecdadımıza layık olmaya çalışıyoruz. Kimliğimizin gereğini yerine getiriyoruz.

“Laf yetmez, hareket, aksiyon ve çözüm…”

Çok değerli muhterem kardeşlerim, şimdi bu hitabımı en iyi cümlesini söylüyorum; Görevi layıkıyla yapmak başka bir şeydir. Bir şey yapıyormuş gibi lafla geçiştirmek başka bir şeydir. Laf yetmez, hareket, aksiyon ve çözüm gerekir. Bu mitingin yapılmasını vesile ettiği için Cenab-ı Allah'a sonsu şükürler ederken başta İslam alemi olmak üzere insanlığın tamamı bu mitingimiz vesilesiyle Filistin'deki katliamın durdurulması için hiç vakit kaybetmeden gereken tedbiri almaya davet ediyorum.

Çağlayan Mitinginde Erbakan Hocanın Yaptırdığı Yemin

Erbakan Hoca konuşmasının sonunda, mitinge katılanlara “Mukaddes şehrimiz Kudüs'ü, mukaddes mabedimiz Mescid-i Aksa'yı, İslam diyarı Gazze'yi, her türlü işgal ve tecavüzden kurtarmak için, bütün İslam ve insanlık adına, bütün gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz” diye yemin ettirdi.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz