15 Şubat 2019 Cuma


Emre Kınay Belediye Başkan adayı oldu


Emre Kınay’ın İYİ Parti'den Kadıköy Belediye Başkan adayı olduğu resmen açıklandı.

31 Mart Yerel Seçimlerinde partiler belediyeler için gösterecekleri adayları tamamlamaya çalışırken İYİ Parti'den sürpriz bir isimin aday olduğu duyuruldu. Ünlü oyuncu Emre Kınay'ın Kadıköy'den İYİ Parti adına aday gösterildiği resmen açıklandı.

Emre Kınay'ın İstanbul'un Kadıköy ilçesinden Belediye Başkan adayı olduğunu İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Burak Akburak, sosyal medya hesabından açıklayarak “İYİ Parti Kadıköy adayımız Sn. Emre Kınay olmuştur. Kadıköyümüz hak ettiği hizmeti İYİ Parti ile kazanacaktır. Kadıköy de İYİ olsun mu?” notunu takipçileriyle paylaştı.

emre-kinay-belediye-baskan-adayi-oldu.jpg?

EMRE KINAY KİMDİR?

Bir çok sinema ve dizide rol alan ünlü oyuncu 5 Mart 1970 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Annesinin adı Remziye  olan Emre Kınay ünlü besteci Erdem Kınay'ın ağabeyidir. Eğitim hayatına İstanbul Küçükçekmece'de başlayan Kınay, Üniversite hayatına ise Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde devam etti.

1985 yılında Üniversite hayatını tamamlayan usta oyuncu bir çok televizyon ve sinema filminde rol aldı. 8 Mart 2005 tarihinde kurduğu "Duru Tiyatro"sunda tiyatro eğitimi de veren Kınay, 31 Mart Yerel Seçimlerinde İYİ Parti'nin Kadıköy Belediye Başkan adayı oldu.

 

 

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz