21 Mayıs 2019 Salı


Ekrem İmamoğlu'ndan CNN'deki 'Tarafsız Bölge' programı açıklaması


Dün akşam Ahmet Hakan'ın sunduğu ve CNN Türk'te yayınlanan 'Tarafsız Bölge' programına katılan Ekrem İmamoğlu, bugün programa dair açıklamada bulundu.

23 Haziran seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu'nun, dün akşam katıldığı "Tarafsız Bölge" programında İBB'deki israfı anlatmak istediği sırada, verilen reklam arasının ardından programa devam edilmemişti.

İmamoğlu yaşananlarla ilgili "Benim gözümde gazeteci çok saygın bir yerde. Bana sorulan ters sorular beni rencide etmez. Ama şu tarafı üzer. Eğer bir savunma makanizması geliştiriyorsanız o zaman bir dakika derim. Benim dün akşam üzüldüğüm konu buydu. Sayın Hakan'ın bu tarafından şikayetçi değilim. Esas değinmemiz gereken konulara değinemedik." dedi.

REJİ ARANDI İDDİASI

İmamoğlu, CNN Türk'ün eski çalışanlarından Emin Çapa'nın "Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı. Evet yayının tekrarının konulmaması talimatı verildi" iddiasına ilişkin olarak da "Şükürler olsun ki dünyada sosyal medya diye bir teknoloji üretildi. Demokrasi için bir nimet olduğunu düşünüyorum. İyi ki üretilmiş. Bizim gibi köşeye sıkıştırılmaya çalışılan ülkelerden insanların soluğu oluyor. Tekrarını yayınlasan ne olur, yayınlamasan ne olur. Youtube kanalımız var, Twitter hesabımız var. Zaten milyonlarca izleniyor. Buna acizlik derim." diye konuştu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz