4 Mayıs 2017 Perşembe


Eğitimde ucuz istihdama son verilmeli


Eğitim sorununa ışık tutan ve sorunların tespitinin yanı sıra çözüm önerilerinin de dile getirildiği yeni rapor kamuoyuna duyuruldu.

Eğitim-Bir-Sen'in uzun bir çalışma sonucu hazırladığı raporda eğitim ile ilgili en temel sorun olan ‘eğitim çalışanlarının sorunları' gün yüzüne çıktı. Sorunların tespitinin yer aldığı rapor da dikkat çeken çözüm önerileri teklifleri de dile getirildi. Eğitim-Bir-Sen yönetimi ile birlikte raporu kamuoyuna duyuran Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Eğitim çalışanlarının sorunları bizim sorunumuzdur. Bize göre eğitimin sorunu, çalışanların sorunları çözülmeden çözülemez. Sendika olarak, sorunların üzerine gitmeye devam edeceğiz” dedi. 
 

EĞİTİMCİLER ENFLASYONA EZDİRİLMEMELİ

İlki altı yıl önce hazırlanan ve ikincisini yayınladıkları rapor ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde, eğitim sorunun çözümü için öncelikli olarak eğitim çalışanlarının sorunlarına eğilmek gerektiğine işaret eden Genel Başkan Yalçın, “Eğitim çalışanlarını enflasyona ezdirmeyecek bir ücret artışı yapılmalıdır. Ücret ve aylıkların tamamı emekliliğe yansıtılmalıdır” diye önerilerde bulundu.
Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz