30 Temmuz 2018 Pazartesi


E-Okul VBS giriş nasıl yapılır? LGS tercih sonuçları açıklandı


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS tercih sonuçları E-Okul üzerinden bugün açıkladı. LGS yerleştirme sonuçlarını ve boş kontenjanları, E-Okul VBS sistemine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Peki E-Okul VBS giriş nasıl yapılır? İşte E-Okul VBS girişi ile ilgili detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı 2-13 Temmuz tarihlerinde alınan LGS tercih sonuçları bugün açıklandı. Hem velilerin hem de öğrencilerin merakla beklediği LGS tercih sonuçları ve boş kontenjanları E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi ile kolayca öğrenilebilecek. Peki E-Okul VBS giriş nasıl yapılır? İşte E-Okul VBS girişi ile ilgili detaylar...

Liseye geçen öğrencilerin yaptığı tercih sonuçları bugün https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden açıklandı. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçlarını da iletti. 6-10 Ağustos'ta birinci, 13-17 Ağustos'ta ikinci, 27-31 Ağustos'ta üçüncü, 3-6 Eylül'de dördüncü nakil tercih başvuruları yapılacak. 10-14 Eylül'de yatılılık başvuruları lise okulları tarafından alınacak.

 

E-OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

vbs-giris.jpg?

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ile veliler ve öğrenciler, ilkokulda öğrenim gören öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapabilirler.

E-Okul VBS girişi üzerinden ulaşılabilecek bilgiler;

- Öğrencinin not bilgisi; Sınav sonuçları, öğretmenler tarafından yüklendikten sonra kontrol edilebilir.

- Devamsızlık bilgisi; Öğrencinin hangi günlerde okula gitmediği güncel olarak görülebilir.

- Şube not ortalaması; Sınav sonucunda şubenin not ortalaması ile öğrencinin notu karşılaştırılarak, sınıf içerisindeki genel durumu kontrol edilebilir.

Ayrıca bu bilgiler dışında E-Okul VBS üzerinden; diploma puanı, dönem sonunda alınan belgeler, okunan kitaplar, pansiyon devamsızlık bilgisi, pansiyon izin bilgisi, pansiyon yemek menüsü ve pansiyon zaman çizelgesi de görülebilir.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz