22 Aralık 2017 Cuma


Daire Başkanı Zabıta dövdü! Mevlüt Uysal Kovdu!


İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, emniyet şeridini kullandığı gerekçesiyle bir zabıtaya önce bağırıp çağırdı, ardından tokatladı...

İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, emniyet şeridini kullandığı gerekçesiyle bir zabıtaya önce bağırıp çağırdı, ardından tokatladı.

Arkadaşlarının gözü önünde yapılan bu muameleyi kaldıramayan zabıta ise bayıldı. Yaşanan skandal olay hadise sosyal medyada da büyük tepki çekti.

İşte o anlar:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise haberlerin ardından açıklama yaptı. Twitter'dan açıklama yapan Uysal, “'Zabıta memuruna şiddet' görüntüleri çok üzücü ve insanlık adına utanç vericidir. Ben de haklı tepkilerini gösteren vatandaşlarımızla aynı duyguları yaşadım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde konumu ve sıfatı ne olursa olsun her çalışanımız saygıdeğerdir. Zabıta kardeşimize yapılan çirkin muamele nedeniyle Zabıta Daire Başkanını görevden uzaklaştırdım ve hakkında soruşturma başlattım. Vatandaşlarımız gerekli işlemlerin titizlikle yapılacağından emin olsunlar” ifadelerini paylaştı.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz