8 Haziran 2018 Cuma


Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğünü reddetmem


Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında OHAL'in kaldırılabileceğini söyledi. Erdoğan ayrıca, 'FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını reddetmem, ihanet şebekesiymiş' dedi.

Kanal D ve CNN Türk ortak yayınında Buket Aydın moderatörlüğündeki ‘Seçim Özel' programında, Demirören Medya Grup Başkanı, Kanal D ve CNN Türk İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan“FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğü şeyini reddetmem. Doğrudur, doğrudur. Aldatıldık” açıklamasında bulundu. Erdoğan ayrıca, "Seçim sonrası OHAL'i masaya yatırıp onu kaldırma gibi bir durum söz konusu olabilir. Onun çalışmasını da yapmış olacağız. İnşallah kabineyi kurduktan sonra talimatı verip çalışmayı sürdüreceğiz. Fazla sürüncemede kalmaz. Adımı atacağız" dedi.

ERDOĞAN. 'FETÖ BİZİM ZAMANIMIZDA BÜYÜDÜ'

Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğü şeyini ben reddetmem. Doğrudur, doğrudur. Bunlar büyük bir ihanet şebekesi içerisindeymiş. Aldatıldık. Taa Erdal İnönü'ye git, Bülent Ecevit'e. Ecevit, İnönü bunların en yakın arkadaşıydı. Erdal İnönü'nün bunların okullarını ziyaret ettiğini iyi bilirim. Onların davetlerine katıldıklarını iyi bilirim. Gelsinler konuşalım. Samimi değiller. Biz yanıldık. Biz bunlara çok inandık. 2004 MGK'sında hedef sadece FETÖ değil tüm terör örgütlerine yönelik bir süreçti. Biz bunun üzerine ısrarla da gittik. Birçok STK'lar da masaya yatırıldı. 2010'dan sonra da ayıklama süreci başladı.”

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz