30 Temmuz 2018 Pazartesi


CHP'li isim açıkladı: Adaylık için hazırım


CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) adayının bir an önce belli olması gerektiğini kaydeden Tekin, "Görev düşerse hazır olduğumu net bir şekilde ifade ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'ün imzasıyla yayımlanan habere göre Gürsel Tekin, "İstanbul'un 39 ilçesinden 21'ini alacak durumdayız. Yeter ki içimizde kavga olmasın" dedi.

Gürsel Tekin'in konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

"İstanbul'un başkan adayı saat 09.00'a 5 kala değil, erken açıklanmalı.Aday belirlenirken kuşkusuz çeşitli kriterler kullanılacaktır.İl başkanlığım döneminde aynı yöntemi kullandım. Örneğin birbirinden habersiz üç ayrı araştırma şirketiyle anlaştım, halkın kimi aday görmek istediğini sordurdum. İki arkadaşımı kapalı devre odaya oturtup 800 muhtarı tek tek arattım. Sonuç itibarıyla bu muhtarlar milletin vekili olan kişilerdir. İlçe başkanlarını bir araya getirdiğimizde uzlaşılan isimler çıkıyor. Bu yöntemler uygulandığında kim kabul görüyorsa hepimiz arkasında duracağız.

"İstanbul sahipsiz, çaresiz. Çare olacak tek parti CHP'dir. CHP ivedilikle iç tartışmasına nokta koymalı. Genel başkanın seçimle ilgili ciddi çalışması vardı. Çalışmalar hızlı bir biçimde sürdürülmeli. İstanbul'la ilgili olarak arkadaşlarımla İki yıldır çalışma yapıyoruz. Görev düşerse hazır olduğumu net bir şekilde ifade ediyorum."

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz