12 Ağustos 2017 Cumartesi


CHP kulislerinde şok iddia: Parti içinde ‘Erdoğan operasyonu ile karşı karşıyayız’


CHP kulislerinde “Erdoğan merkezli bir operasyonla karşı karşıyayız” görüşünün hakim olduğu, partinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Dikkate almayın” diye yorumladığı öğrenildi.

Erdoğan son olarak, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun ‘casusluk' iddiasıyla tutuklandığı MİT TIR'ları soruşturmasının Kılıçdaroğlu'na uzanabileceğini ima etmişti.

Perşembe günü gerçekleştirilen ve 3 saat süren MYK toplantısında, Erdoğan'ın ifadeleri de değerlendirildi.

'DİKKATE ALMAYIN'

Parti kurmayları cumhurbaşkanın açıklamalarını, “Partiye karşı bir kumpas kuruluyor. Saray merkezli bir operasyonla karşı karşıyayız” biçiminde yorumlarken, Kılıçdaroğlu'nun, “Böyle ifadeler olur, olacaktır. Dikkate almayın. Ülkeyi yönetemediklerinin, yönetmekte zorlandıklarının göstergesi. Çaresiz olduklarını biliyoruz. Yönetemedikçe, böyle saldırılarla karşılaşırız. 3-4 yıl önce de eski Genelkurmay Başkanı'nı terörist ilan etmişler, FETÖ'cü subay ve hâkimlerle, FETÖ'cü olmayan vatanseverlere yönelik operasyon yapıyor, onları darbeci ilan ediyorlardı” yanıtını verdiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da böyle konuşmuştu;

Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası'nda yaptığı konuşmada CHP liderinin Alman basınına verdiği röportajdaki ifadelerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “‘Türkiye'de hiç kimse için güvenlik garantisi yok, ne can ne mal güvenliği' diyor. Yahu bunu nasıl söylersin? Ankara'dan yola çıkıyorsun İstanbul'a gidiyorsun 29 gün bu devletin polisi seni güvence altında tutuyor ve İstanbul'a kadar seninle yürüyor. Niye? Güvenlik nedir bunun dersini veriyor sana. Böyle bir ülkenin güvenlik güçlerine bu hakaret yapılır mı?”

‘KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK, HESAP VERECEKLER'

“Terör örgütleri ile ilişkileri sebebi ile yargılanan kişileri desteklemek için yürürken teröristlerle kol kola yürümedin mi?” diye soran cumhurbaşkanı şöyle devam etti: “Bu zatın karın ağrısı başka. MİT TIR'ları davası ile ilgili suçu sebebiyle cezaevine giren milletvekilinin durumu kendisini rahatsız ediyor. Sorun bir milletvekilinin hapiste olması değil sonuç bu işin ucunun nereye varacağını biliyor olmasıdır. Yargı soruşturmayı genişlettikçe bunlarda korku artıyor çünkü kabahatlerinin farkındalar. Ama korkunun ecele faydası yok. Bunlar hesabını verecekler. Şeytanla bile işbirliği yapsalar ülkemize ve milletimize karşı işledikleri suçların hesabını vermekten kurtulamayacaklar.”

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz