27 Eylül 2018 Perşembe


Burhan Kuzu'nun iddiası: Bu aklı Trump'a Melih Gökçek verdi


Zaman zaman yaptığı açıklamalarla polemik oluşturan Burhan Kuzu'dan yine tartışma konusu olacak bir açıklama geldi. Kuzu, ABD Başkanı Trump'a Melih Gökçek'in akıl verdiğini ifade etti.

AKP eski milletvekili Burhan Kuzu, ABD Başkanı Donald Trump'le ilgili ilginç bir iddia ortaya attı. Kuzu'nun iddiasında dikkat çeken detay ise Melih Gökçek'in de bu iddiada yer almasıydı.

New York'taki Birleşmiş Milletler (BM) toplantısına katılan ABD Başkanı Trump'ın kum yüklü kamyonlarla korunduğunu belirten Kuzu, Trump'a bu aklı Melih Gökçek'in verdiğini iddia etti.

Kuzu, BM Genel Kurulu toplantısıyla ilgili tartışma konusu olacak detaydan bahseden tweetlerinde; Trump'ın kum yüklü kamyonlar tarafından korunduğunu ve bu aklı da Melih Gökçek'in verdiğini yazdı.

"ASLINDA ÇOK KIZGINLAR"

Kuzu'nun tweetleri şöyle:

"Trump BM'de yaptığı konuşmada, İdlib'de oynadığı barışa yönelik çalışmaları nedeniyle Türkiye'ye teşekkür etmiş" hatırlatmasında bulunan Kuzu, "PYD'ye 19 bin TIR, 3 bin uçak dolusu silah gönderen birinin bu teşekkürde samimi olduğuna inanmam. Türkiye İdlib'de ABD'nin oyununu bozdu. Aslında çok kızgınlar."

 

"BM toplantısına katılan Trump'ı 'kum yüklü kamyonlar' korumuş. Bu fikri Trump'a Melih Gökçek'in verdiği söyleniyor."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz