29 Ocak 2019 Salı


Binali Yıldırım: İstifa edeceğim


Binali Yıldırım, İBB Başkanlığı için adaylık müracaatının yapıldığı tarihte TBMM Başkanlığı görevinden istifa edeceğini açıkladı.

TBMM Başkanı ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Buket Aydın'ın sunduğu "40" programında soruları cevapladı.

Binali Yıldırım, "Partim aday göstereceğini açıklamış. Yapılmayan bir işlem üzerinden tartışmanın yapılması gerekiyor. İlk kez açıklıyorum. Adaylık müracatımın yapıldığı andan itibaren görevimi bırakıyorum." dedi. 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyüksehir Belediye Başkanlığı için adaylık müracaatının yapıldığı tarihte TBMM Başkanlığı görevinden istifa edeceğini açıkladı.

Yıldırım, "Partim müracaatı yaptığı zaman aynı anda Meclis Başkanlığı'ndan ayrıldığıma dair dilekçemi vermiş olacağım. Benim için Meclis Başkanlığı meselesi 18 Şubat tarihi itibarıyla tamamdır. Görevimi tamamlamış olacağım" dedi.

 

Yıldırım, yaptığı açıklamada, "Partim müracaatı yaptığı zaman aynı anda Meclis Başkanlığı'ndan ayrıldığıma dair dilekçemi vermiş olacağım. Benim için Meclis Başkanlığı meselesi 18 Şubat tarihi itibarıyla tamamdır. Görevimi tamamlamış olacağım. Benim duruşum bellidir. Duruşum millete hizmettir. Duruşta bir sorun yok. Duruş başka, omurgasızlık başka. Ben omurgasız bir insan değilim. Hizmeti ibadet bilirim. Milletim ne dediyse ben onu yaparım." ifadelerini kullandı. 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz