16 Ocak 2016 Cumartesi


Batı İslam'ın aile kurumunu yıkmaya çalışıyor


Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Genel Sekreteri Liakat Baloh, batının kendi 'kadın hakları' görüşlerini dayatarak Müslümanlar'daki aile yapısını ve sosyal yapıyı bozmayı hedeflediğini belirtti.

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Genel Sekreteri Liakat Baloh, batının kendi "kadın hakları" görüşlerini dayatarak Müslümanlar'daki aile yapısını ve sosyal yapıyı bozmayı hedeflediğini belirtti.

Perşembe günü Sindh Eyaletinde Cemaat-i İslami'nin kadın kollarına konuşan Liakat Baloh bununla başa çıkmak için ciddi bir mücadele yürütmeleri gerektiğini söyledi. İslam'ın kadınlara maksimum düzeyde hak verdiğini belirten Baloh, İslam'ın kadınların onurlarını da gerçek manada koruduğunu belirtti.

Baloh, kadının Müslüman toplumda çok önemli bir konuma sahip olduğunu söyledi ve Cemaat-i İslami'de her alandaki organizasyon ve planlama aşamalarında kadınların temsil edildiğini belirtti ve kadınların Cemaat-i İslami'nin mesajını Sindh eyaletindeki her yere taşıdığını ifade etti.

Liakat Baloh, Cemaat-i İslami Şurası'nın Şura'da kadınlar tarafından seçilecek 10 kadının da temsilci olarak yer almasına karar verdiğini söyledi. Cemaat-i İslami'nin kadın kollarının tebliğ ve mücadelede erkeklerden daha iyi çalıştığını belirtti.

Cemaat-i İslami'nin Sindh eyaleti yöneticisi Dr. Merajul Huda Sıddıki ise konuşmasında Cemaat-i İslami'nin çalışma prensibi olarak Allah'ın mesajını ve İslam'ın kolektif mücadele sistemini benimsediğini belirtti ve hareketin kuruluşundan bu yana hedeflerine hukuki, barışçıl ve demokratik yollardan ulaşmaya çalıştıklarını vurguladı.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz