20 Şubat 2019 Çarşamba


Bahçeli'den Burhanettin Kocamaz'a davet: Gelin helalleşelim


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti'den aday gösterilemeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı partisine davet etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, dün YSK'ya partisinin il başkanı tarafından evrakları geç teslim edilince 31 Mart yerel seçimleri için aday olamamıştı. Yaşanan gelişmeler üzerine Kocamaz'ın eski partisi MHP'den davet geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazeteciler ile dün akşam yemeğinde bir araya geldi. Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtlarken partisinden ayrılarak İYİ Parti'ye geçen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a da kapılarını açtı.

MHP lideri Bahçeli, "Burhanettin Kocamaz Bey uzun yıllar MHP'nin Tarsus ve büyükşehir belediye başkanlığını yapmış olan bir arkadaşımızdır." açıklamasında bulunarak "Tekraren de söylüyorum: Gelin hep beraber olalım bir daha helalleşelim. Bu defa Mersin'i daha güçlü bir şekliyle alalım derim." ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin Kocamaz ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

"Sayın Burhanettin Kocamaz Bey uzun yıllar MHP'nin Tarsus ve büyükşehir belediye başkanlığını yapmış olan bir arkadaşımızdır. Hem siyasi tecrübesi vardır hem de belediyecilik anlayışında yüksek bir tecrübeye sahiptir. Seçimlerin ne şekilde olması gerektiği konusunu bilenlerden birisidir. Böyle bir durumda Mersin'de Burhanettin Kocamaz Bey'in 17.25 itibariyle isminin verilmemesi hali düşündürücüdür. Bunu kim düşünmelidir? Burhanettin Kocamaz Bey düşünmelidir. Bunu kim düşünmelidir, İYİ Parti genel merkezi düşünmelidir. Burada gerçekten bir ihmal mi vardır veya bir art niyet mi vardır veya zillet ittifakının farklı bir boyutu mu vardır? Bunları hep beraber göreceğiz. Bize göre Burhanettin Kocamaz Bey tecrübeli bir belediye başkan adayıydı. Bu seçimde de 50 yıllık siyasi partisinden ayrılmanın üzüntüsüyle başka bir partiden aday olmayı düşünmüştü. Bana göre siyasi hayatımızda Mersin açısından bir kayıp olmuştur. Burhanettin Kocamaz Bey'e destek veren insanların artık bu gerçeği görerek -bizim Adana'da 50'nci yıldönümümüzde yaptığımız büyük bir davetimiz oldu biliyorsunuz- yarından itibaren o davete icabet etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Tekraren de söylüyorum: Gelin hep beraber olalım bir daha helalleşelim. Bu defa Mersin'i daha güçlü bir şekliyle alalım derim.

Davet Burhanettin Bey'e de açık o zaman...

Herkese açık. Hali hazırda ülkede nefes alan her insanımıza açıktır ama nefes alan insanlar da virüs taşıyorsa ona da dikkat edeceğiz."

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz