20 Nisan 2019 Cumartesi


Ankara'nın Ahmet Davutoğlu rahatsızlığı; Fuat Oktay salondan ayrıldı


Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, yeni parti kuracağı iddiaları ile gündeme gelen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Bosna-Hersek ziyareti ile ilgili dikkat çeken ayrıntıyı paylaştı.

Siyaset kulislerinde 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın yeni parti kuracağı iddiaları konuşuluyor. Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Davutoğlu'nun geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği Bosna-Hersek ziyareti ile dikkat çeken bir ayrıntıyı paylaştı.

"DAVUTOĞLU ÖDÜL ALIRKEN OKTAY SALONDAN AYRILDI"
Hakan Albayrak, "Davutoğlu'nun Saraybosna ziyareti ve 'Ankara'nın rahatsızlığı" başlığıyla yayımlanan köşe yazısında "Ankara'nın rahatsızlığı' nedeniyle Davutoğlu'nun bir açılışa katılamayacağını" yazdı. Albayrak, Bosna-Hersek'te düzenlenen 10. Saraybosna İş Forumu'nda eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'na ödül verileceği sırada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın salondan ayrıldığını ifade etti.

Albayrak'ın ‘Davutoğlu'nun Saraybosna ziyareti ve ‘Ankara'nın rahatsızlığı' başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:


 
"Bosna-Hersek Bakanlar Kurulu Başkanı Denis Zviciç, Davutoğlu'nu makamında ağırladı.

Zviciç'in ismini rahatça veriyorum, çünkü kendisi Davutoğlu ile 'alenen' buluştu.

Davutoğlu ile bir araya geldiklerini bildiğim başka bazı Boşnak liderlerin isimlerini vermekten ise, onlar aleniyetten kaçındıkları/kaçınmak durumunda kaldıkları için imtina ediyorum.

"Ankara'nın baskısı" söz konusu imiş.

Davutoğlu'nun Saraybosna programında Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi Şefik Caferoviç ile bir görüşme de vardı; fakat iki tarafın mutabakatıyla günler öncesinden planlanan bu görüşme, kuvvetli bir iddiaya göre o baskı yüzünden gerçekleşemedi.

"ANKARA RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE DAVET GERİ ÇEKİLDİ"
Dahası var:

Bosna-Hersek Diyanet İşleri Başkanlığı, Davutoğlu'nu, yeniden inşa edilen tarihî Alaca Camii'nin nasipse gelecek ay gerçekleşecek olan açılışına davet etmişti; fakat geçenlerde Davutoğlu'nu arayıp, büyük bir mahcubiyet içinde, çok özür dileyerek, "Ankara'nın rahatsızlığı" yüzünden bu daveti geri çekmek mecburiyetinde olduklarını bildirmişler…"

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz