8 Temmuz 2019 Pazartesi


Anadolu Gençlik Futbol Ligi’nde Şampiyon Başakşehir AGD


Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) Türkiye genelinde düzenlediği Anadolu Gençlik Futbol Ligi’nin şampiyonu AGD Başakşehir futbol takımıyla turnuva hakkında konuştuk.

Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) Türkiye genelinde düzenlediği Anadolu Gençlik Futbol Ligi'nin şampiyonu AGD Başakşehir futbol takımı, Millî Gazete'nin sorularını yanıtladı. Turnuva hakkında konuşan AGD'li genç oyuncular, Türkiye finalinde Şehit Muhammed Mursi ve diğer şehitler için yaptıkları anlamlı duayı da anlattı.

Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) Türkiye genelinde düzenlediği Anadolu Gençlik Futbol Ligi'nin şampiyonu AGD Başakşehir futbol takımıyla turnuva hakkında konuştuk. Başakşehir ve İstanbul elemelerinde birinci olarak Türkiye finallerine katılan AGD Başakşehir futbol takımı, finalde AGD Adana temsilcisini 3-2'lik skorla mağlup ederek birinci olmuştu. Anadolu Gençlik Futbol Ligi'yle ilgili sorularımızı yanıtlayan genç futbolcular, şampiyonluklarıyla ilgili Millî Gazete'ye özel açıklamalar yaptı.

“HEYECANLI BİR TURNUVA GERİDE KALDI”

Emin Furkan, takımın koordinatörü olarak şampiyonlukta büyük bir payın var. Neler söylemek istersin?

Emin Furkan Çelik (Takım koordinatörü): AGD Genel Merkezimiz her vakfa, her derneğe nasip olmayacak büyük bir organizasyon gerçekleştirdi, Allah onlardan razı olsun. Anadolu Gençlik Futbol Ligi herkes için güzel anlara sebep oldu. Okullar, öğrenciler ve AGD teşkilatları için heyecanlı bir turnuva geride kalmış oldu. Turnuvanın ilerlemesiyle son 8 takım kaldığında, bazı illerde AGD temsilcileri profesyonel hocalar bile tuttu. Fakat bizim takımımız abdestli bir şekilde maça çıktı, her maç onlar için dua ettik ve zafer gelmiş oldu.

 

“KİMSE BİZE ŞAMPİYON OLMA İHTİMALİ VERMİYORDU”

Takımın kaptanı ve turnuvanın en çok gol atan futbolcusu olarak şampiyonluğunuz hakkında neler söylemek istersin?

Ahmet Öğük (Orta saha): Önce ilçemizdeki elemelerde birçok takımı eleyerek Başakşehir şampiyonu olduk. Sonrasında turnuvanın İstanbul elemelerinde AGD'nin diğer ilçelerden gelen takımlarıyla mücadele ettik ve İstanbul şampiyonu olarak Türkiye finallerinde de şampiyon olduk. Anadolu Gençlik Futbol Ligi'nin finalleri Konya'da düzenledi. Takım olarak burada da finale kaldık ve son olarak AGD Adana temsilcisini yenerek şampiyon olduk. Biz ilk Başakşehir AGD adına bu turnuvaya katıldığımızda kimse bize şampiyon olma ihtimali vermiyordu ama biz turnuvanın en iyi takımı olduk. Ortaya koyduğumuz mücadeleyle böyle güzel ve eğlenceli bir turnuvada şampiyon olduğumuz için çok mutluyum.

 

 

“İYİ VAKİT GEÇİRDİK”

Takımın bel kemiği stoper Yunus, Anadolu Gençlik Futbol Ligi nasıl geçti? Turnuva hakkında neler söyleyebilirsin?

Yunus Eğik (Stoper): Anadolu Gençlik Futbol Ligi sayesinde tanımadığım birçok kişiyle futbol oynama imkânım oldu. Birçok arkadaş edinme imkânım oldu, diğer takımlardaki arkadaşlarla konuşup muhabbet etme fırsatı buldum. Takımımdaki arkadaşlarımla birlikte bu turnuvaya katılıp iyi vakit geçirdik ve şampiyon olduk. Turnuva benim için yeni arkadaşlar kazanıp, spor yaptığım ve sonunda şampiyon olduğum güzel bir aktiviteydi.

 

“HER MAÇTAN ÖNCE SAHAYA ABDEST ALIP ÇIKTIK”

Anadolu Gençlik Futbol Ligi'nin şampiyonu olan AGD Başakşehir takımı nasıl bir futbol ortaya koydu?

Mustafa Öztürk (Defans): AGD Başakşehir Takımı olarak güzel bir futbol ortaya koyduk. Daha İstanbul elemelerinde bile kimse bizim kazanacağımıza inanmıyordu. Her maçtan önce sahaya abdest alıp çıktık. Biz takım olarak birbirimizi tanıyoruz, nasıl bir oyun oynayacağımızı da biliyoruz. Takım arasındaki koordinasyon ve inancımızla turnuvayı kazandık. Takım olarak tüm açılarda gücümüzü, inancımız ortaya koyduk ve başardık.

 

“ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİP FİNAL MAÇINI OYNADIK”

Anadolu Gençlik Futbol Ligi'nde aklında kalan en önemli anıyı anlatır mısın?

Hasan Hüseyin Kılıç (Forvet): Turnuvanın her anı benim için unutulmazdı ama biz final maçına çıkmadan önce Muhammed Mursi şehit oldu. Onun için de Peygamber Efendimiz'in sünnetlerinden birisini final maçında gerçekleştirdik. Peygamber Efendimiz her cihatta, önceki gazalarda şehit olanların ismini söyleyerek tekbir getirirmiş. Biz de yeni şehit olan Muhammed Mursi başta olmak üzere Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Malcolm X ve Hasan El-Benna gibi isimleri anarak, sahada tekbir çektik. Karşı takım oyuncularının da dâhil olduğu bu tekbirlerden sonra şehitler için dua edip final maçını oynadık.

 

“BİZE OLAN GÜVENİ BOŞA ÇIKARMADIK”

Hepiniz Başakşehir'de yaşıyorsunuz ve turnuvada da kendi ilçenizi temsil ettiniz, Türkiye'deki tüm AGD teşkilatları sizleri tanıdı. Mehmet, sen bu konuda ne söylemek istersin?

Mehmet Öztürk (Defans): Biz Başakşehir elemelerini kazandıktan sonra AGD Başakşehir başkanı ve diğer abilerle görüşmeye başladık. İstanbul elemelerinin hepsinde de bizimle birlikte oldular, saha kenarından bizleri desteklediler. Her maç saha kenarında heyecanla bizi desteklediler. Hatta önemli maçlarda bizden daha çok heyecanlılardı. Ben desteklerinden olayı hepsine teşekkür ediyorum. Bize inandılar ve Konya'daki finallerde de bize olan inancı ve güveni boşa çıkarmadık. Başakşehir'i Anadolu Gençlik Futbol Ligi'nin şampiyonu yaptık. Ben tekrar herkese çok teşekkür ediyorum, bizi destekleyen abilerimiz ve başkanımız sayesinde birinci olduk.

 

Milli Gazete

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz