21 Eylül 2018 Cuma


Amerikalı şirketlerle zirve


“Yerli üretim logosu”nun tanıtımının yapıldığı günün akşamında Beştepe’de ABD’li şirketlerin Türkiye temsilcileri ağırlandı... Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’li şirketlerin temsilcilerini Beştepe’de kabul etti. Erdoğan kabulde yaptığı konuşmada, “Amerika ile olan stratejik işbirliğimizin tüm iniş çıkışlara rağmen yatırım ve ticaret aracılığıyla daha da güçleneceğine inanıyorum” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'li şirketlerin Türkiye temsilcilerini kabul etti. Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen kabul, 2 saat 40 dakika sürdü. Kabulde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da hazır bulundu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada küresel ticaretin içinden geçtiği çalkantılı süreçte yapacakları istişarenin ülkeler, firmalar ve tüm girişimciler için hayırlara vesile olmasını diledi. Toplantının birbirlerini daha iyi anlamalarına ve birbirlerinin bakış açılarını daha yakından öğrenmeye imkan vereceğini belirten Erdoğan, “Amerika ile olan stratejik iş birliğimizin tüm iniş çıkışlara rağmen yatırım ve ticaret aracılığıyla daha da güçleneceğine inanıyorum” diye konuştu.

YATIRIM DÜZENLEMELERİNİ SİZDEN GELEN ÖNERİLERİ DİKKATE ALARAK GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin reformlar konusundaki kararlılıkları olduğuna işaret ederek, “Şu hususu dikkatinize getirmekte fayda görüyorum, bizim için reformlar tek seferlik bir uygulama olmadı ve olmayacaktır. Aksine reformları devamlı ve dinamik bir süreç olarak görüyoruz. Yatırım ortamını iyileştirmek için yaptığımız düzenlemeleri sizlerden gelen ve geri bildirim önerilerini dikkate alarak gerçekleştiriyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Erdoğan, “Kapımız size açık olmaya her zaman devam edecektir. Şahsım, bakan arkadaşlarım, danışmanlarım, vesaire. Sizler Türkiye'nin bölgesindeki onca istikrarsızlığa, çatışmaya ve sıkıntıya rağmen neleri başardığını gayet iyi biliyorsunuz şu an yüzleştiğimiz sıkıntılar da bizim için asla aşılmaz değildir. Göreceksiniz, Türkiye'nin geleceği çok daha aydınlık ve parlak olacaktır.”

Üst düzey temsilcilerle toplantıya katılan şirketlerin bazıları...

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz