17 Nisan 2019 Çarşamba


AKP’li vekil vatandaşa çay simit hesabı yaptırdı: Ayağa kalk bakayım!


AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun bir etkinlikte çay simit hesabıyla asgari ücretlilere yönelik ifadeleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

Yüksek enflasyon, faiz ve dolar Türkiye'de vatandaşın alım gücünü iyice zayıflatırken hükümetten tuhaf açıklamalar gelmeye devam ediyor. Daha önce Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'nin hayat pahalılığına cevap olarak ‘Ucuz sebze meyvelerden tüketin' ve  ‘Et yerine tavuk yiyin' gibi söylemleri hafızalarda tazeyken bu sefer de AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan ilginç bir açıklama geldi. Akbaşoğlu bir vatandaşı ayağa kaldırarak çay simit hesabı yaptırdı.

“ŞÖYLE KALK BAKALIM AYAĞA”

Çankırı milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde yaptığı bir konuşma esnasında bir çayın 1 TL, simit fiyatının da 1 TL olduğunu söyleyip “5 kişilik bir aileden yapacağım hesabı. AK Parti kurulduğunda 2002 yılında asgari ücretli vatandaşımızın maaşı sabah, öğle, akşam çay simit almaya yetmiyordu. Şimdi asgari ücretlinin maaşı ne kadar? 2 bin yirmi lira. Koyduk kenara. Bir çay bir simit iki lira. Beş kişilik bir aile bir öğünde 10 lira. Günde 30 lira. Ayda ne yapar, 900 lira. 2020 lira eksi 900 lira ne yapar; demek ki bin 120 lira cebinde kalıyor. Daha mı iyi daha mı kötü" dedi. 

 

Muhammet Emin Akbaşoğlu yapmış olduğu konuşmanın ardından salondakilerden yeteri kadar tepki alamayınca tekrar ‘Daha mı iyi daha mı kötü?' diye sordu. Kalabalıktan istediği karşılığı yine alamayan Akbaşoğlu bir vatandaşı “Soruyorum matematik yaptık muhterem, şöyle kalk bakayım ayağa”  sözleriyle vatandaşı yerinden kaldırarak sorusunu yenilediği görüldü.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz