3 Temmuz 2018 Salı


AKP'den Alaattin Çakıcı açıklaması


AKP Sözcüsü Ünal, organize suç örgütü Alaattin Çakıcı'nın Karar gazetesi ve yazalarını tehdit etmesi hakkında 'Çakıcı'ının basına tehditleri kabul edilemez' açıklamasında bulundu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Parti Sözcüsü Ünal, geçtiğimiz günlerde Karar gazetesi ve yazarlarını tehdit eden ayrıca dün de tekrardan tehdit mektubu yayınlanan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında "İfade ve basın özgürlüğüne yönelik açıktan tehdit etmesine AK Parti rıza göstermez" değerlendirmesinde bulundu.

Bu tehditler için yargının gerekeni yapacağını söyleyen AKP Sözcsü Ünal, "Bahçeli bir siyasetçi olarak bunun kendi siyasi düşüncesi olduğunu, takdire ait olduğunu sosyal medyasından açıkladı. Bahçeli, hiçbir zaman siyasi tavır içine girmedi. Alaattin Çakıcı konusunda basına yönelik tehditlerin kabul edilemez olduğunu söyledik. Bu sözlerin ait olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledik. Böyle bir konu varsa yargının üstüne düşeceğini söyledik. Basın özgürlüğü, ifade konusunda her zaman destekte bulunuyoruz. Ama basın hakkının, ifade özgürlüğünün de teröre kapı aralayamayacağını söylüyoruz. Biz buna izin vermeyiz. İfade ve basın özgürlüğüne yönelik açıktan tehdit etmesine AK Parti rıza göstermez. 2001 yılında AK Parti'nin doğum nedeni, yasaklar ve özgürlüklerdir" ifadelerini kullandı.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz