8 Aralık 2020 Salı


AK Partili Turan: Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de adayım


AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu'nun 'Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi' sözlerine 'Kılıçdaroğlu 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de adayım' şeklinde cevap verdi...

2021 Merkezi Hükümet Bütçe teklifi görüşmelerinin devam ettiği TBMM Genel Kurulu'nda dün konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki sözleri damgasını vurdu. AK Partili bazı milletvekillerinin "cumhurbaşkanı adaylığını" kastederek, "Aday ol, aday olabilecek misi?" diye laf attığı Kılıçdaroğlu, "Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi?" çıkışı yaptı.

KÜRSÜ HEYECANIYLA BİR ANLIK İFADEYDİ O

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin sözlerini değerlendirdi. Turan, “Kılıçdaroğlu'nun şimdiye kadar aday olmaması aslında bundan sonra da nasıl bir siyaset izleyeceğinin göstergesi. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Kürsü heyecanıyla bir anlık ifadeydi o. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023'te Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım.” dedi.

NERESİNİ DÜZELTELİM DİYECEĞİMİZ BİR KONUŞMA YAPTI

Bülent Turan, Kılıçdaroğlu'nun bütçe konuşmasında geleneğini bozmadığını ve ne kadar yalan, iftira varsa süreye sığdırmaya çalıştığını iddia ederek, “Cumhurbaşkanı avukatlarından danışmanlarına kadar ne kadar yalanlanan konu varsa tekrar gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu adeta neresini düzeltelim diyeceğimiz bir konuşma gerçekleştirdi.” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU ADAY OLSUN BEN DE BÜLENT TURAN OLARAK CUMHURBAŞKANI ADAYIM

Bülent Turan, şöyle devam etti:

“Dünkü görüşmelerde Kılıçdaroğlu hükümeti eleştirirken AK Partili arkadaşlarımızın ‘öyleyse aday olun' demesine kürsü heyecanıyla bir an sanki adaymış gibi ifade etti. Ancak sonra ne olur ne olmaz diyerek toparlamaya çalıştı. Kılıçdaroğlu'nun şimdiye kadar aday olmaması aslında bundan sonra da nasıl bir siyaset izleyeceğinin göstergesi. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Kürsü heyecanıyla bir anlık ifadeydi o. Göreceksiniz ki bu sözleri revize edilecek. Bir defa Kılıçdaroğlu'nu kaset operasyonu ile genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez. ‘Siyasi dostlarına' rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023'te Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım.”

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz