21 Mayıs 2019 Salı


'AK Parti muhalefetin hızına yetişemiyor'


Karar gazetesi yazarı Akif Beki, AKP'nin 31 Mart seçimlerinden dersler çıkardığını ifade etti.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yıl münasebetiyle siyasi parti liderlerine verdiği davete ilişkin önemli bir yazı kaleme aldı.

"Sıra ‘korkutma'yı da bıraktırmakta" başlık yazısında AKP'nin 31 Mart yerel seçimlerinden dersler çıkardığını belirten Beki, 'CHP ile İYİ Parti ittifakına Saadet ve HDP'yi gizli ortak sayan ‘dörtlü çete' suçlamasını da bir daha ağzına aldığı duyulmadı' dedi.

AKP'nin 31 Mart seçimlerindeki ayrışma siyasetinin başarısız olduğunu belirten Beki, Samsun'da siyasi liderlerin bir araya gelmesini ise özlenen tablo olarak değerlendirdi.

Konuya dair yazısında dikkat çeken Beki, şu ifadelere yer verdi:

"AK Parti, ayrıştırma siyasetinin sandıkta onaylanmadığını anladı. Geç de olsa kendini düzeltme çabası da yabana atılamaz. Ama geride kalıyor, muhalefetin hızına yetişemiyor. Ekstradan inandırıcılık sorunu da bindi üstüne, daha atak davranmazsa ittiği seçmeni geri kazanmayı başarması zor."

'BEKA SÖYLEMİ TUTMADI'

AKP'nin 31 Mart seçim çalışmalarında 'Beka Sorunu' üzerine yoğun bir propaganda yaptığını söyleyen Beki, "31 Mart, beka söyleminin tutmadığını ne kadar gösterdiyse, tehditlerin ters teptiğini de en az o kadar göstermedi mi!" şeklinde ifade etti.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz