30 Temmuz 2018 Pazartesi


Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı: Bugün Türkiye en çok adalete ihtiyaç duyuyor


Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Başarı asla bizi şımarıklığa, asla bizi bir boşluğa sürüklemedi. Aksine bu başarı çıtasını öyle yükselttik ki, bu çıtanın altında aldığımız her bir oyun nedeni, niçini ve sonuçlarını araştırmaya gerek duyduk.' dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, partisinin Atakum ilçe Danışma Kurulunda yaptığı konuşmada, adaleti çok önemsediklerine işaret eden Karaaslan, partilerinin adında da olan "adelet" ve "kalkınma"nın kendileri için çok önemli iki ilke olduğuna vurgu yaptı.

ADALETİ KOYDUK MERKEZE

Bugün Türkiye'nin en çok ihtiyaç duyduğu kavramın adalet olduğunun altını çizen Karaaslan, şöyle devam etti:

"Bugün Türkiye'nin en çok ihtiyaç duyduğu kavram yine adalet ve yine adalet. Bizim bu kadar geliştirmemize rağmen hala ilerlememiz, ilerletmemiz gereken toplu husus var. Kalkınmayı adaletin bir parçası olarak gördük. Biz hastanelerimizi yaparken, yollar yaparken, her şehrimize üniversite açarken bunu sadece kalkınma ile ilgili inşaat faaliyeti olarak görmedik. Doğu ve Güneydoğu'nun en ücra köşesindeki bir gençte üniversite eğitiminden geri kalmasın istedik. Adaleti koyduk merkeze. Hastane kapılarında bekleyen vatandaşlarımızın sorunu çözülsün de adalet herkes için geçerli olsun, fakir, zengin ve farklılık bizim hizmetlere ulaşma noktasında önümüzde engel teşkil etmesin istedik." 

 

BAŞARI ASLA BİZİ ŞIMARIKLIĞA, BİR BOŞLUĞA SÜRÜKLEMEDİ

Vatandaşların hizmete ulaşması noktasında yollar, köprüler inşa ettiklerini hatırlatan Karaaslan, "Hal böyleyken bugün kendini en çok sorgulayan, bugün yine kendi seçim sonuçlarına bakarak en yoğun şekilde analiz yapan, 'nerede eksik yaptık?' diye kendi kendine objektif bir şekilde soran tek parti biziz. Başka hiçbir partinin böyle sorguya aldığını düşünmüyorum, böyle bir başarının üzerine... Başarı asla bizi şımarıklığa, asla bizi bir boşluğa sürüklemedi. Aksine bu başarı çıtasını öyle yükselttik ki, bu çıtanın altında aldığımız her bir oyun nedeni, niçini ve sonuçlarını araştırmaya gerek duyduk." ifadesinde bulundu.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz