22 Aralık 2017 Cuma


Ahed Temimi'nin Ardınan İki Akrabası Daha Tutuklandı


Geçtiğimiz gün İsrail güçleri tarafından gözaltına alınan Ahd Temimi’nin göz altı süresi uzatıldı. Annesi ve büyük kuzeni de gözaltına alınan Filistin’in cesur kızının babası ise sorgulanmaya devam ediyor.

Filistin'in cesur kızı Ahed Temimi, geçtiğimiz gün İsrail askerleri tarafından gözaltına alınmıştı. Sabah saatlerinde evi basılan Temimi ailesinin cep telefonu, bilgisayar ve kamera gibi elektronik cihazları da gasp edilmişti. Kızının durumunu öğrenmek için karakola giden anne Neriman Temimi de karakolda gözaltına alınmıştı.

Temimi ailesi ile ilgili son gözaltı haberi Ahed'in 21 yaşındaki kuzeni Nur Naci Temimi ile ilgili oldu. Baba Besim Temimi'nin ise işgal polisi tarafından sorgulandığı bildirildi.

Öte yanda savcının Ahed'in sorgusu için polise on gün daha ek süre verdiği kaydedildi.

Ahed'in kuzeni Nur Naci ile beraber evlerinin önündeki İsrail askerlerine tokat attığı anlar medya ve sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

İsrail güvenlik güçleri ile defalarca karşı karşıya gelen Ahed 2012 yılında da Hanzala Cesaret Ödülüne layık görülmüştü. Ahd'in gerek ailesi gerekse yaşadığı köy olan Nebi Salih direnişçiliği ile biliniyor. ABD Başkanı Danıld Tramp'ın Kudüs kararının ardından köyde yaklaşık 200 kişinin katıldığı bir protesto gösterisi yapılmıştı. Ahd'in yeğeni Muhammed de bu gösteri sırasında plastik mermi ile başından vurulup ağır yaralanmıştı.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz