2 Ekim 2017 Pazartesi


Abdullah Sevim, Saadet Partisi'nin yeni İstanbul İl Başkanı oldu


Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın dün Kadıköy Bostancı Gösteri Merkezi’nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirdiği 6. Olağan Kongresi'nde Dr. Abdullah Sevim İl Başkanı seçildi. Kongrede konuşan Sevim, 'Yapmış olduğu özverili ve gayretli çalışmalardan dolayı başta Birol Aydın Bey olmak üzere bütün başkanlık divanına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Hakikaten hizmet süreleri boyunca çok özverili çalıştılar, gece gündüz demeden koşturdular. Allah hepimizin gayretini arttırsın” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi, Bostancı Gösteri Merkezi'nde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Tek aday olunan kongrede delegelerin oylarını alan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, Birol Aydın'dan İstanbul İl Başkanlığı görevini devraldı.

Muharrem ayında yeni bir başlangıç yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Dr. Abdullah Sevim yaptığı konuşma, “10 Muharrem'de gönlümüze bir hüzün olarak düşen Hz. Hüseyin Efendimizin şehadetini ve kutlu yürüyüşünü selamlıyorum. Asırlardır süren bir davanın son temsilcisi olan Milli Görüş hareketinin kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın şahsında, bu dava uğrunda hayatlarını mücahede ile tamamlamış tüm şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum. Yine bu kongrenin tertibinde görev almış, bütün dava arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Öncelikle şunu ifade etmem gerekiyor ki; yapmış olduğu özverili ve gayretli çalışmalardan dolayı başta Birol Aydın Bey olmak üzere bütün başkanlık divanına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Hakikaten hizmet süreleri boyunca çok özverili çalıştılar, gece gündüz demeden koşturdular. Allah hepimizin gayretini arttırsın” dedi.

İSTANBUL'A HİZMET ÜMMETE HİZMETTİR

İstanbul'un İslam dünyasındaki önemine vurgu yapan Sevim, “İstanbul zayıfladığında İslam coğrafyasının düşmüş olduğu durum ortadadır. İstanbul'un zayıf düşmesi bütün insanlık için yıkım olmuştur. Bu yıkıma dur demenin yegâne yolu İstanbul'u şaha kaldırmaktır. Ümit ediyoruz ki yiğit düştüğü yerden kalkacak, Siyonist rejimlerin zulmüne yine İstanbul'dan son verilecektir. Bu yüzden en ücra köşedeki mahalle teşkilatlarımızdan, il başkanlık divanına kadar şunu bilmemiz gerekir ki; İstanbul'da yapılan her çalışmanın karşılığı, bütün ümmet coğrafyasında yankılanacaktır. Yapılacak en ufak bir hizmet, aynı zamanda bütün ümmete yapılmış bir hizmet olacaktır” dedi.

İSTANBUL'A BAKIP HİÇ VİCDANINIZ SIZLAMIYOR MU?

İstanbul'un rant çukurundan çıkarılması gerektiğini dile getiren Abdullah Sevim, İstanbul'un bilinçsizliğin, hırsın, iş bilmezliğin ve rantın kurbanı olduğunu söyledi. İstanbul'u kuşatan ucube yapıların, şehri yaşanmaz hale getirdiğini belirten Sevim, “Neymiş efendim, ‘İstanbul'u heba etmişler.' Yahu onda da mı kandırıldınız. İstanbul'u getirdiğiniz bu hâl nedir? İstanbul semalarına bakıp hiç mi utanmıyorsunuz; hiç mi vicdanınız sızlamıyor? İstanbul'umuz ranta peşkeş çekildi. Yapılan yatırımların bütçeleri denetlenemez durumda. İstanbul'da yağan her yağmur bir sele sebep oluyor. Şehirde toprak kalmadı. Bu duruma acilen dur dememiz gerekiyor. Teşkilat olarak yeşili korumamız ve İstanbul'u toprakla buluşturmamız gerekiyor” diye konuştu.

SAADET PARTİSİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI'NIN YENİ YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDE OLUŞTU:

İL BAŞKANI: ABDULLAH SEVİM

İL YÖNETİM KURULU ASİL

1 ABDULKADİR ARSLAN

2 ABDULKADİR ÇELEBİ

3 AHMET BARAN

4 BİLAL AY

5 EMRE USTAOSMANOĞLU

6 ENES ZAHİD URHAN

7 FATİH AKDAĞOĞLU

8 GALİP HAN

9 HAKAN TEVFİK ERDAĞI

10 HALİL İBRAHİM AKPINAR

11 İBRAHİM YILDIZ

12 İSLAM İNCE

13 KOKSAL ŞENEL

14 İ. FATİH AKGÜN

15 MEHMET ALİ ÖZGÜR

16 MESUT ÖZLEM

17 MİKAİL KABAK

18 MUHAMMED EMİN TOPSAKAL

19 MUSTAFA KILIÇ

20 MUSTAFA YAMAN

21 MÜNÜR DİNLER

22 OSMAN GÖKÇE

23 ÖMER YILDIZHAN

24 RECEP GÜNDÜZ

25 SEFER YEŞİLYURT

26 SELAHATTİN ACAROĞLU

27 SELMAN YÜCEL

28 SERHAT AKÇAY

29 ŞABAN AYDIN

30 ŞÜKRÜ İPEK

31 YAŞAR KANGEL

32 YAVUZ SELİM KÜÇÜK

33 ZEKAİ DOĞAN

34 ZEYNEL KESKİN

YEDEK

1 A. İSMAİL KIZILGÖZ

2 ABDULHALİM MEŞE

3 ALİ DÜĞDÜ

4 BEHLÜL CIRIK

5 BİLAL AYDIN

6 BURHAN SATIR

7 DİLAVER KOÇAR

8 EFRAİL OZAN

9 EMRAH KIZGIN

10 GÜRSEL DEMİR

11 HÜSEYİN KAVLU

12 İLHAN ŞAHİN

13 İRFAN ERSİN

14 İSMAİL SÜLEYMANOĞLU

15 MEHDİ RAİF KURŞUN

16 MUHAMMED RESULOĞLU

17 MUSTAFA BAĞRIAÇIK

İL DİSİPLİN KURULU ASİL

1 MUSTAFA AYDINER

2 LÜTFÜ AYDIN

3 ŞAHİN SOYLU

4 MUSTAFA KOCABAŞ

ABDULLAH SEVİM KİMDİR?

1955 Kastamonu doğumlu olan Abdullah Sevim, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nde master eğitimi aldı. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği görevinde bulunan Abdullah Sevim, Milli Gençlik Vakfı (MGV) İstanbul Şube Başkanlığı da yaptı. İlim Kültür ve Eğitim Vakfı (İKEV) Yönetim Kurulu Başkanı olan Sevim, İHH Vakıf Eserleri Komisyonu Başkanı görevlerinde bulundu.

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Saadet Partisi 25. Dönem milletvekili adayı olan Sevim, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz