14 Nisan 2018 Cumartesi


ABD'nin saldırısından memnuniyet duyan AKP'ye tepki yağıyor! İşte sosyal medya yorumları


ABD'nin Suriye'ye yönelik düzenlediği saldırıya AKP'den gelen değerlendirmeler tepkiyle karşılandı. AKP'yi eleştiren sosyal medya kullanıcıları, Kandil Gecesi Müslüman bir ülkenin vurulmasının memnuniyetle karşılanması karşısında hayretlerini gizleyemedi.

ABD'nin Suriye'ye düzenlediği hava harekatına yönelik Türkiye'den ilk açıklama Dışişleri Bakanlığı tarafından yapıldı.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, ABD'nin Suriye'yi vurması 'Memnuniyet verici' olarak yorumlandı.

Konuya ilişkin olarak diğer hükümet yetkililerinden de benzer açıklamalar gelirken, AKP'nin söz konusu tavrı tepki topladı.

Sosyal medya aracılığıyla çok sayıda vatandaş AKP'ye tepki gösterdi.

ABD'nin Suriye'yi vurmasını 'Memnuniyet verici' olarak değerlendiren AKP'ye yönelik tepkilerden bazıları şu şekilde:

Dışişleri Bakanlığı Kandil Gecesi müslüman bir ülkenin vurulmasını memnuniyetle karşılıyor.
ABD'nin Suriye'ye 100 kadar füze atmasını, tüm insanlığın vicdanına tercüman olan bir operasyon olarak tanımlayan Dışişleri Bakanlığı'mız, bir karar verin, bu ABD PYD'ye binlerce tırla silah verip Türkiye'yi bölmek için uğraşmıyor muydu?
ABD'nin Suriye'yi vurmasına Türk Dışişleri Bakanlığı memnuniyetle karşılıyoruz açıklaması yaptı. Buna politika denirse tuhaf bir dış politika izliyoruz. ABD'nin yaptıklarını onaylıyor ama Rusya ile hareket ediyoruz. Milli bir politikanız olmazsa böyle oraya buraya savrulursunuz.
Kandil gecesi bir İslam ülkesi bombalanıyor ve Türk Dışişleri Bakanlığı “Bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz. Operasyon tüm insanlığın vicdanına tercüman olmuştur” şeklinde açıklama yapıyor... Pes!..
ABD'nin Suriye'ye 100 kadar füze atmasını, "tüm insanlığın vicdanına tercüman olan bir operasyon" olarak tanımlayan Dışişleri Bakanlığı'mız, bir karar verin; bu ABD, PYD'ye binlerce tırla silah verip Türkiye'yi bölmek için uğraşmıyor muydu?
Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz