18 Haziran 2018 Pazartesi


2018 Bilderberg toplantısına Türkiye'den 5 davetli katıldı


Siyonist kuruluşların etkili kuruluşlarından biri olan Bilderberg 2018 yılı toplantısı geçtiğimiz hafta yapıldı. Torino'daki toplantıya Türkiye'den davet edilen isimler dikkat çekti. Yahudi Rockefeller ve Rotschild ailelerinin finanse ettiği bu organizasyonun en önemli özelliği gizlilik derecesinin yüksek olması. Toplantıda konuşulanlar dışarı çıkmıyor.

CFR (Dış İlişkiler Konseyi) ve Triterial Komisyon'dan sonra dünyadaki en önemli siyonist kuruluştan biri olan Bilderberg, 1954 yılında üst düzey bir Mason olan Joseph Retinger tarafından kuruldu. Bu yıl Torino'da yapılan toplantıya Türkiye'den 5 isim davet edildi. "Dünya Hükümeti" olarak anılan bu kuruluşun fikir babaları ve destekçileri de ünlü Yahudi Rockefeller ve Rotschild aileleri.

bilderberg-2018-torino-1529313542.jpg?

2018 BİLDERBERG'E KATILAN TÜRK DAVETLİLER

1954 yılından beri her sene yapılan Bilderberg toplantıları, 2018 Bilderberg toplantıları, Torino'da yapıldı ve 3 gün sürdü. Torino Lingotto Kongre Merkezindeki toplantıya eski CIA şefi David Petraeus'un da katılması dikkat çekerken, bu yıl, organizasyona 23 ülkeden 131 kişi katıldı.

Organizasyonun bu seneki katılımcıları arasında Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic, Belçika Başbakanı Charles Michel, Estonya Başbakanı Jüri Ratas, Hollanda Başbakanı Mark Rutte gibi siyasetçilerin, Vodafone CEO'su Vittorio Colao, Total CEO'su Patrick Pouyanné, Fiat-Chrysler Grubu Başkanı John Elkann, İsrail Bankası'nın eski yöneticilerinden Stanley Fischer gibi iş dünyasından isimlerin yanı sıra, Türkiye'den de Massachusetts Teknoloji Enstitüsü de (MIT) akademisyenlik yapan fizik mühendisi Canan Dağdeviren, Koç Holding Başkanı Ömer Koç, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde görevli Doç. Dr. Behlül Özkan, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin bulunuyor.

 

bilderberg-torino-1529313548.jpg?

 

 

 

Paylaş:

YORUMLAR

Yorum Yaz